Riihimäki KV 01.09.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Sinko Stefan
1.schipperkeKurakuma Dark Star's Suschevki, om. Brushnivskaya Elena
2.valkoinenpaimenkoiraVeshukan Yori, om. Jalonen Tino
3.sileäkarvainen collieClingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu
4.pumiEber-Formas Florka, om. Lankinen Arja & Nyström Sonja
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Tevalin Kirsi
1.bokseriHelios Della Cappastorta, om. Anne Rikkilä & Pietilä Sinikka
2.berninpaimenkoiraRiccarron Santa Fe, om. Ylä-Mononen Satu
3.kääpiösnautseri, pippuri & suolaSuper Play's Zandro, om. Peltonen Tiina
4.tiibetinmastiffiDrakyi Dreamland Jebei, om. Varpula Matti
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Mäkinen Maija
1.skotlanninterrieriQuaint Sherry Perry, om. Portala Reijo
2.airedalenterrieriKatherina's Land Wish Me Luck, om. Kemppainen Jukka
3.englanninkääpiöterrieriBonwild Little My, om. Laitinen Sari & Rakkolainen Minna & Tero & Hiltunen Pinja
4.irlanninterrieriMerrymac Frosty Morning, om. Lovrén Anne-Lie
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Verstovsek Suzana
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTreis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenNadir Senergetii Dagi-Dog, om. Toikka Katriina
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenMagik Rainbow Zz Top, om. Heinonen Jaana
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenQuincas Ois Iloinen Kulkija, om. Ilomäki Maria
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Poletaeva Irina
1.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Nightwish, om. Turunen Petri
2.saksanpystykorva, kleinspitz, muut väritTirhan Travel Bug, om. Palkenen Ritva
3.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Lakupekka, om. Pölönen Mia & Pölönen Henna
4.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Nyman Molli & Hagström Rickard
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Nummi Erja
1.sveitsinajokoira, berninajokoiraKarhutarhan Istuva Härkä, om. Rahikka Anu & Rahikka Aku
2.suomenajokoiraKahvanahon Metsärannan Suden Hetki, om. Engström Mikko & Lius Outi
3.beagleSkilos Mas Field Of Dreams, om. Vitikainen Anne & Toivola Miikka
4.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Grand Sans-Souci, om. Holopainen Linda & Helasmäki Eerik
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Siil Inga
1.bourbonnaisinseisojaGizmo Mazas Brolis, om. Viinikka Marjo
2.pointteriYou Can Scare The World, om. Kuusela Kati
3.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke
4.weimarinseisoja, lyhytkarvainenGreygem Artemis, om. Pekkanen Anne
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Taulos Tiina
1.amerikancockerspanieliVery Vigie Let It Be, om. Vartiainen Sanna & Paulsen Vibeke & Huovila Pirjo
2.portugalinvesikoiraTajmadoran Ibero, om. Käpynen Merja & Käpynen Heini
3.englanninspringerspanieliAdamant's Over The Moon, om. Parviainen Suvi
4.lagotto romagnoloWildfinn Barbera, om. Kuusinen Salla-Mari
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Paunovic Dusan
1.lhasa apsoChic Choix Black Pepper, om. Kopola-Hirsimäki Sanna
2.bichon friséDiamella Yazzie Jewelry, om. Karenmaa-Nurminen Jaana
3.tiibetinspanieliBenevolos Elektra King, om. Karvinen Maija
4.havannankoiraJatakabi's Hot Highflyer, om. Sillanpää Anni & Sillanpää Kristiina
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Mähönen Markku
1.irlanninsusikoiraTinwhistle's Swan Lake, om. Niemelä Taina
2.azawakhJapejukan Az' Ajman, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka
3.afgaaninvinttikoiraXenos Toxic, om. Ylitalo Mikko & Ståhlberg Michaela
4.venäjänvinttikoiraJapejukan Kimpale Kultaa, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka
v.2019.06.17(01)