Turku Top Dog Show 2019 19-20.01.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Haapaniemi Elina
1.sileäkarvainen collieClingstone's Make A Cake, om. Riepponen Marianna
2.belgianpaimenkoira, groenendaelApollo De Bruine Buck, om. Sarjanen Liisa
3.welsh corgi pembrokeDygae Super Edition, om. Ahlbom Else & Iivonen Kirsi-Marja & Baillie Diane
4.pitkäkarvainen collieImpress Me Fantazija, om. Kokkonen Anne
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Pettkó Csaba
1.kääpiösnautseri, musta-hopeaSilver Rainbow Cailer, om. Lukasevich Irina & Kruglova Svetlana, Espanja
2.newfoundlandinkoiraWave Seeker's Fly Me To The Moon, om. Lius Outi & Selin Erkki Ja Leila
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenEdendane's Sim Sala Bim, om. Ikäheimonen Tiia
4.dobermanniWinningmood Dragon Heart, om. Kauppinen Minna
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Frisk Svante
1.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Pekka
2.karkeakarvainen kettuterrieriYunus V.D. Bismarckquelle, om. Tervonen Paavo & Palosaari Juha
3.norwichinterrieriNanstop Indie Pop, om. Salminen Nan
4.skyenterrieriCragsmoor Good Fellow, om. Kitti Carina & Sainio Kirsi & Zaphiris Eugene
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Komorowski Axel
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenAavistuksen Pilkukas-Poika, om. Saarinen Susanna
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenWimwam's Oh Jr D, om. Hedayet Sari
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Macy, om. Vuorinen Lotta
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenSarahill Rain Dance, om. Wallenius Satu & Huuhtanen Juuli
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Eberhardt Jochen H
1.harmaa norjanhirvikoiraKaronidama Alfsigr White Dream Rover, om. Vittaniemi Tiina
2.alaskanmalamuuttiGarcon Jewel Jade, om. Nikmo Irina & Nikmo Tero
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali King Of The Ring, om. Ahtaanluoma Marika & Laakkio Rami
4.saksanpystykorva, pomeranianSoulhill's Nephrite, om. Nieminen Piia & Nurminen Laura
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Rekiranta Paula
1.beagleIrinstyle Brave And Strong, om. Pavlova N., Venäjä
2.petit basset griffon vendéenMingrand's Written In Stars, om. Leinonen Hanna
3.suomenajokoiraKuutarhan Syysmyrsky, om. Kotalampi Anne
4.rhodesiankoiraCocopops Atipamezole, om. Kuivasto Sanni
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Kotlár Robert
1.gordoninsetteriGoango Black Lanson, om. Wasenius Heidi & Mikkonen Tiia
2.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Rajamäki Taija & Rajamäki Tommi
3.pointteriSeasyde Dynasty Just Do It, om. Lähdemaa Heidi & Medeiros Helyne E.
4.lyhytkarvainen unkarinvizslaFeketicsi Vada'cz Hope For Free Jazz, om. Kondratjuka Žanna & Soloveja Beata, Latvia
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Tuominen Matti
1.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi
2.walesinspringerspanieliFerndel High Flyer, om. Finnig Anett & Finnig Sami & Korpi Markku
3.amerikancockerspanieliVery Vigie Let It Be, om. Vartiainen Sanna & Paulsen Vibeke & Huovila Pirjo
4.cockerspanieliNorthworth Me And Me, om. Kauhanen Nina
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Björnes Svein
1.havannankoiraJatakabi's Xtempore, om. Kela Noora & Huttunen Nea
2.villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinenCanmoy's Burlesque, om. Vähäsaari Aino
3.lhasa apsoChic Choix Cleopatra Eurydice, om. Helistölä-Laurila Piia
4.bostoninterrieriCanmoy's Boston Frozen, om. Tainio Sanna
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Czeglédi Attila
1.whippetC'mere Oz The Great, om. Mannila Pia
2.venäjänvinttikoiraYegorov Morning Glory, om. Piippo Seija & Piippo Jari
3.salukiAziz Palmira, om. Ekblad Sanja & Riitinki Mari
4.englanninvinttikoiraSobers Amberlee Karkati, om. Mannila Pia & Norhio-Hanski Sanna
v.2019.06.17(01)