Pori KV 27-28.07.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lawless Paul
1.schipperkeFandal's Rififi, om. Jalomeri Pia
2.welsh corgi pembrokeMyway's Let It Be Me, om. Kosunen Maija
3.pitkäkarvainen collieBlack Elles Non Stop Drifting, om. Alvasto Eija & Pönni Eeva & Pönni Marko
4.belgianpaimenkoira, groenendaelBlack Master's I'm So Hot, om. Pesonen Ira & Pesonen Marko
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Lawless Paul
1.newfoundlandinkoiraGoldbear's Kentucky Klondike, om. Seima Markku
2.apinapinseriBebop's Holly-Wuud, om. Pajari-Seppänen Hanna
3.leonberginkoiraIrtokarvan Titus, om. Kallberg Veli-Pekka
4.bernhardinkoira, lyhytkarvainenSaint Verna Elegant Erin, om. Alenius Yasmin
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Nygård Marjo
1.norfolkinterrieriFoosa's Flipflop, om. Van Zantvoort Dave & Salminen Nan
2.skyenterrieriFinnsky Xtempore, om. Ahponen Olavi
3.cairnterrieriSanderfield Never Ending Story, om. Heikkinen Anne
4.dandiedinmontinterrieriDato Fidem Magic Almonds, om. Kultti Tea
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Allan David
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTreis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Myrna, om. Saarinen Tuija
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenNaa-Naan Sukat Makkaralla, om. Skyttä Saila
4.mäyräkoira, pitkäkarvainenKatelinan Neliveto, om. Hänninen Kati
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Ahlman-Stockmari Tanya
1.saksanpystykorva, keeshondEerondaali King Of The Ring, om. Ahtaanluoma Marika & Laakkio Rami
2.saksanpystykorva, pomeranianPipperoo Too Close To Call, om. Lager Mirja & Jaakkola Katja
3.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Sotshi, om. Penttinen Anita
4.jämtlanninpystykorvaHavulan Pirre, om. Kukkola Leo
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Talvitie Marja
1.suomenajokoiraJänistenherran Anni, om. Kotalampi Anne
2.beagleAbsolutely Spotless Hebe, om. Jokinen Heikki
3.petit basset griffon vendéenNightdream Penelope Cruz, om. Sundström Sirkka
4.basset houndTähtiloiston Aamulypsy, om. Jäykkä Eeva-Maria
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Lawless Paul
1.gordoninsetteriGoango Black I Want It All, om. Caldén Nina & Caldén Joakim
2.italianseisojaFikret's Feel The Fire, om. Tenhunen Marika & Tenhunen Teemu
3.punainen irlanninsetteriApplegrove Foreign Affair, om. Caldén Nina & Caldén Joakim
4.englanninsetteriOriginal Amazin Rainbow Dash, om. Berg Hanne
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Fallon Clodagh
1.kultainennoutajaClearing Pond's Ice Man, om. Kohonen Joni
2.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
3.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
4.walesinspringerspanieliBenton Pillow Talk, om. Mäkelä Aino & Serguskin Piia
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Jevne Frode
1.lhasa apsoChic Choix Cayenne Parti, om. Vallin-Heino Helena
2.shih tzuTa Maria Sugar Rush, om. Laaksonen Maria
3.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenEquerry's Yes I Am, om. Kärki Maija
4.tiibetinspanieliBenevolos Elektra King, om. Karvinen Maija
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Coelho Paulo
1.afgaaninvinttikoiraXenos Octron, om. Okkonen Erika & Juslin Lena
2.irlanninsusikoiraTinwhistle's Swan Lake, om. Niemelä Taina
3.whippetSagramour There Is Only You, om. Pelttari Janita & Aaltio Marina
4.salukiAmiyat Esfandia, om. Karjaluoto Minna
v.2019.11.19(01)