Hamina NORD 25-26.05.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Mattila Paavo
1.vanhaenglanninlammaskoiraShaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Merja And Erno
2.welsh corgi cardiganHaapatassun Melukylän Liisa, om. Anita Riihelä
3.sileäkarvainen collieClingstone's Amaze Me, om. Suopajärvi Katariina & Salmi Salla
4.welsh corgi pembrokeVlaterfolg Oreiro Wild Angel, om. Astafyev Sergei
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Mattila Paavo
1.berninpaimenkoiraL'amore Comporta Del Molinasco, om. Ylä-Mononen Satu & Mostacchetti Debora
2.suursnautseri, mustaStablemaster's Arsene Lupin, om. Faberge Frances
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenDjurhedens Baltazar Af Lise, om. Kauppinen Päivi & Salmi-Aalto Teija
4.newfoundlandinkoiraDarbydale's Dances To The Moon With Wave Seeker's, om. Lius Outi
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Mustonen Kimmo
1.skotlanninterrieriQuaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja
2.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Jukka
3.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Going Places, om. Molli Molli & Virtanen Janne & Virtanen Virve
4.skyenterrieriCragsmoor Good Fellow, om. Kitti Carina & Sainio Kirsi & Zaphiris Eugene
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Lindström Kjell
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Moira, om. Miettinen Sampo & Timonen Unto
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenBadamtam's Visages Janus, om. Muuri Elina & Tikander Mikael
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels Morgenstern, om. Ståhlberg Perttu & Rättö Laura
4.mäyräkoira, karkeakarvainenWelmu Neiti Vaahtokarkki, om. Hirvonen Sari
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Rohlin Tomas
1.saksanpystykorva, keeshondEerondaali I'm On Fire, om. Turunen Petri
2.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
3.alaskanmalamuuttiAwsome Earth Star Deus Nix, om. Riikonen Annamaija & Riikonen Eero
4.lunnikoiraBoromir Laura Lurifaxe, om. Kvarnström Siv
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Tschokkinen Jetta
1.sveitsinajokoira, berninajokoiraKarhutarhan Istuva Härkä, om. Rahikka Anu & Rahikka Aku
2.rhodesiankoiraKxoxo Astor Aventador, om. Järvelä Jenni & Salminen Juho
3.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina
4.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's You Only Live Twice, om. Aaltovirta Maria
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Rajamäki Taija & Rajamäki Tommi
2.italianseisojaHeinäaron Che Fico, om. Pallaskorpi Sonja & Tilda Rinne
3.englanninsetteriCisosan Hot One, om. Männistö Sanna
4.stabijhounMarrondales Berber, om. Tandefelt Irene
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Hartus Jaana
1.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi
2.portugalinvesikoiraAdventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg, om. Haapanen Noora & Railamaa Jaana & Kahri Katariina
3.amerikancockerspanieliFabelsfee All Eyes On Me, om. Elo Tanja
4.kultainennoutajaKultakorvan Coffee Prince, om. Kohonen Karoliina & Tukiainen Petri
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Mustonen Kimmo
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMiniwin's Maximilian, om. Nieminen Taina & Björnström-Lehtonen Nina
2.havannankoiraJatakabi's Xtempore, om. Kela Noora & Huttunen Nea
3.tiibetinterrieriChambanya U-Tshu Lamleh, om. Fröberg Janette
4.tiibetinspanieliLilileian Keeper For Life, om. Rantakangas Katja & Kalske Niklas
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Jörgensen Lotte
1.whippetSagramour There Is Only You, om. Pelttari Janita & Aaltio Marina
2.skotlanninhirvikoiraChic Choix Dhulert Arathorn, om. Gerkman-Hiltunen Susanna & Hiltunen Harri
3.italianvinttikoiraTsanita Yunelia, om. Katukhina Angelina
4.venäjänvinttikoiraPhaedra Uma, om. Jyrkinen Simo & Kubiak-Zamora Carol & Shimel Kevin
v.2019.06.17(01)