Kangasniemi KR 30.05.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lehtonen Maija
1.shetlanninlammaskoiraLemmikkipolun Felicia, om. Sillman Sanna
2.belgianpaimenkoira, malinoisTaikatalven Ellain, om. Nováky Maarit
3.belgianpaimenkoira, tervuerenFlammeus U Make Me Love, om. Sorsa Tarja
4.bordercollieAmazeme Dance 'Til Dawn, om. Luukkonen Milma
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Tevalin Kirsi
1.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne
2.berninpaimenkoiraFunatic Beauty Is The Beast, om. Marjo Huju
3.snautseri, pippuri & suolaAmor Di Schnauzer Welcomeaboard, om. Isoranta Vuokko & Kentala Kirsi
4.englanninbulldoggiPinebulls Reggee Okey, om. Simola Tuula & Ledentsa Jussi-Pekka
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Finne Leni
1.dandiedinmontinterrieriFlying Scotsman Z Roxburku Sun, om. Laakso Helena
2.valkoinen länsiylämaanterrieriStarring Grenade, om. Palosaari Juha
3.skotlanninterrieriSirkiss Street Spirit, om. Maalahti Nina
4.sileäkarvainen kettuterrieriWolfheart No-One Else But Me, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Pukkila Anneli
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels Morgenstern, om. Rättö Laura
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Myrna, om. Saarinen Tuija
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainenRodels Viva La Diva, om. Ruotsalainen Laura & Ruotsalainen Viva
4.mäyräkoira, karkeakarvainenWelmu Weli Bacchus, om. Tervashonka Janet
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Mattila Paavo
1.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Lakupekka, om. Pölönen Mia
2.samojedinkoiraIkiliikkujan Gracious Greation, om. Saarikko Heidi & Lehtinen Elise
3.jämtlanninpystykorvaOnnivaaran Roni, om. Finer-Miettinen Sari & Miettinen Marko
4.saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskeaPianata's Eton Mess, om. Rajala Siru & Virkkunen Riina
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Stockmari Harto
1.beagleKahaltajan Rusketusraidat, om. Romo Tanja
2.venäjänajokoiraRepopupun Mahtava Mölytoosa, om. Luoma Riina & Ketoja Marko
3.amerikankettukoiraLuolaukkelin Am Buster, om. Arkko Risto
4.dalmatiankoiraTitara's Geronimo, om. Matikainen Eveliina
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Lehmussaari Aila
1.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Rajamäki Taija & Rajamäki Tommi
2.lyhytkarvainen saksanseisojaAlavanmaan Baron, om. Laurikainen Sirpa
3.italianseisojaFikret's Feel The Fire, om. Tenhunen Marika & Tenhunen Teemu
4.englanninsetteriOriginal Amazin Rainbow Dash, om. Berg Hanne
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Lehtonen Maija
1.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi
2.kultainennoutajaDaily Rays Charming Star, om. Aholammi Riikka
3.englanninspringerspanieliAdamant's Take The Cake, om. Waldvogel Alex & Waldvogel Nina
4.fieldspanieliNoblefield's End Of The Rainbow, om. Väisänen Minna & Väisänen Emilia & Vaskelainen Tiia
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Stockmari Harto
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenBebella's Neverending Dream, om. Luukkonen Virpi
2.tiibetinspanieliTashi-Gong Elysee, om. Juuso Sirpa
3.havannankoiraJatakabi's Hot Highflyer, om. Sillanpää Anni & Sillanpää Kristiina
4.ranskanbulldoggiCarte Truffé Funky Lady, om. Saira Toni & Ihalainen-Saira Noora
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Finne Leni
1.whippetSagramour There Is Only You, om. Pelttari Janita & Aaltio Marina
2.irlanninsusikoiraRiverwolf Vanilla Porter, om. Lehto-Nevala Riitta
3.venäjänvinttikoiraTaigatassun Burning Love, om. Pappinen Kirsi & Pappinen Jari
4.skotlanninhirvikoiraSwordgrove Freya, om. Varonen Mari
v.2019.12.07(02)