Let's Go 2019 07-08.09.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Finne Leni
1. pitkäkarvainen collie
Black Elles Non Stop Drifting, om. Alvasto Eija & Pönni Eeva & Pönni Marko
2. partacollie
Bristregal Exciting Encore, om. Aho Piia Ja Jouni
3. schipperke
Fandal's Rififi, om. Jalomeri Pia
4. belgianpaimenkoira, malinois
Joliefleur Du Terril Des Loups, om. Juutinen Hanne & Joenväärä Sakari
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Nagle Robyn
1. berninpaimenkoira
Goldbear's Frank Zappa, om. Tammi Krista & Pietikäinen Arja
2. newfoundlandinkoira
Coolbear's Firework, om. Smedstuen Kjersti & Wold Robert & Eskelinen Johanna
3. leonberginkoira
Irtokarvan Rhianna, om. Nemlander Juulia
4. cane corso
Cara Dela Victoria, om. Tupi Terhi
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Hehir Thomas
1. airedalenterrieri
Katherina's Land Will Be Done, om. Kelloniemi Katja
2. jackrussellinterrieri
Jackobean Jesus Christ Superstar, om. Koutuaniemi Jenni
3. karkeakarvainen kettuterrieri
Yunus Von Der Bismarckquelle, om. Tervonen Paavo & Palosaari Juha
4. kääpiöbullterrieri
Milky Splash Bongobulls, om. Eskeli Anni & Eskeli Marja-Terttu & Ahvenainen Janne
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Nielsen Michael A.
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTreis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
2.mäyräkoira, lyhytkarvainenTeufel Troll Achtung Baby, om. Rasijärvi Kirsi & Rasijärvi Nico
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainenRodels Maverick, om. Stahlberg Heini
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenWimwam's Oh Jr D, om. Hedayet Sari
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Soos Attila
1. saksanpystykorva, pomeranian
Soulhill's Nephrite, om. Nieminen Piia
2. samojedinkoira
Ikiliikkujan Gracious Glory, om. Lehtinen Elise & Lehtinen Rainer & Saarikko Heidi
3. saksanpystykorva, keeshond
Eerondaali King Of The Ring, om. Ahtaanluoma Marika & Laakkio Rami
4. alaskanmalamuutti
Icy Star's Simply Impressive, om. Holopainen Jenni & Leppänen Jarmo & Orava Reetta
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Okkola Tuire
1. sveitsinajokoira, berninajokoira
Karhutarhan Istuva Härkä, om. Rahikks Anu
2. suomenajokoira
Kahvanahon Metsärannan Suden Hetki, om. Engström Mikko & Lius Outi
3. dalmatiankoira
Diamond Dal's Rowan, om. Rantasalo-Nyman Mirja & Nyman Erica
4. venäjänajokoira
Repopupun Mahtava Mölytoosa, om. Luoma Riina & Ketoja Marko
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Pirilä Emma
1. auvergnenseisoja
Wildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette
2. bourbonnaisinseisoja
Gizmo Mazas Brolis, om. Viinikka Marjo
3. pointteri
You Can Scare The World, om. Kuusela Kati & Zahonyi-Abel Dorottya
4. punainen irlanninsetteri
Entice O'really, om. Vikström Riitta
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Finnig Anett
1. amerikancockerspanieli
Fabelsfee All Eyes On Me, om. Tanja Elo
2. lagotto romagnolo
Bazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
3. espanjanvesikoira
Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi & Kahri Katariina
4. kultainennoutaja
Gladtail Who's That Girl, om. Virenius Anne
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Stiklius Valentinas
1. bichon frisé
Ladykiller's Way Out Of Your League, om. Niittymäki Maria & Ruhanen Hanna
2. mopsi
Hongotar Circus Is In Town, om. Santanen Maiju
3. tiibetinterrieri
Pindaros Limited Edition, om. Sankelo Petra
4. villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen
Gortier Revolutionary Road, om. Kurttila Minna
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Hehir Thomas
1. whippet
Whiptails Perfect Match, om. Aalto Timo & Aalto Kirsi
2. italianvinttikoira
Eledi Grace Ricciardo Reale, om. Raukola Olga
3. venäjänvinttikoira
Tarijemiran Hidalgo, om. Liesko Riitta
4. sloughi
Philon Schuru-Esch-Schams, om. Luola Sonja
v.2019.12.07(02)