Helsingin pentunäyttely LA 11.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Danker Lena
1.shetlanninlammaskoiraAmandiina's Little Lion Man, om. Pietiläinen Anita, Helsinki
2.belgianpaimenkoira, groenendaelFlikka Black Morion, om. Linden Kirsi, Virolahti
3.vanhaenglanninlammaskoiraBluechannel Glory Of Queens, om. Örn Marika & Oksa Leena, Turku
4.pitkäkarvainen collieLassie Line Charm N Classy, om. Pihl Reetta & Vainionpää Susanna, Helsinki
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Valakari Paula
1.leonberginkoiraBaron Castle King Daniel, om. Kirstinä Hanna & Kirstinä Anu, Siuro
2.kääpiösnautseri, musta-hopeaJettyspoof's Cava Codorniu, om. Tolonen Nea, Numminen
3.snautseri, pippuri & suolaFerdinan Verdina, om. Kuukkanen Heli, Villähde
4.bernhardinkoira, lyhytkarvainenSupermassun Stella Polaris, om. Haapakoski Anne, Ryttylä
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Bergbom Karin
1.skotlanninterrieriSandinista Streetwise, om. Tuhkanen Sirkku, Helsinki
2.amerikanstaffordshirenterrieriDiabolicstafs I Must B Cataleya, om. Hartlin Laura, Veikkola
3.norwichinterrieriFatale Odette, om. Kaltiainen Leena, Kylmälä
4.yorkshirenterrieriAgua-Stone Little Prince, om. Palonen Nelly, Jäniksenlinna
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Tschokkinen Jetta
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenBeauty's Gold Absolut Diamond, om. Junttila Anna, Jyväskylä
2.mäyräkoira, lyhytkarvainenCenttimetrin Eloisa Ester, om. Rikkinen Anna & Rikkinen Arja, Juurikorpi
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenEntice Mini Infinity, om. Toikka Katriina, Karkkila
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenKinchville Impreza, om. Hiekkamies Sari, Helsinki
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Honkanen Kirsi
1.chow chowLeijonaharjan Dearest Elsie Ingrid, om. Kemppainen Piretta & Kela Jarno, Pornainen
2.shibaLaggan Shoma Uno, om. Marttinen Lea, Laukkoski
3.samojedinkoiraAgrarium Every Day Must Be My Dream, om. Palomäki Kirsi, Isokyrö
4.saksanpystykorva, mittelspitz, muut väritTariquun Walt Disney, om. Slip Lilli, Espoo
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Tschokkinen Jetta
1.dalmatiankoiraLil Eagle's A Little Bit Of Josephine, om. Ripatti Eeva-Maija, Nummela
2.beagleKertalaakin Meeny Miny Moe, om. Alen Heli & Simelius-Keski-Korpela Sanna, Helsinki
3.karkeakarvainen italianajokoiraLampo Di Pompiano, om. Penttinen Taina, Pielavesi
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Haapaniemi Elina
1.punainen irlanninsetteriDollydane's Queen Harmony, om. Mörö Nina & Hämäläinen Kari, Numminen
2.italianseisojaHeinäaron Novara, om. Virta Marianne & Virta Timo, Piikkiö
3.karkeakarvainen saksanseisojaTankolammen Pastori, om. Valtonen Päivi, Uusikaupunki
4.lyhytkarvainen saksanseisojaGalaxy Dazzle Upé, om. Kämäräinen Heljä, Neuvoton
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Haapaniemi Elina
1.lagotto romagnoloOreno Di Campoleone, om. Kallio Kristiina & Köngäs Marisa & Suominen Iida, Sammatti
2.portugalinvesikoiraAquafortis Pandora Adventurers Box, om. Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen
3.englanninspringerspanieliAdamant's The Millionaire Waltz, om. Nikanti Jenina, Hämeenlinna
4.labradorinnoutajaStrongline's Down-To-Earth, om. Railamaa Jaana, Nousiainen
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Valakari Paula
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenEquerry's Yes I Am, om. Kärki Maija & Kärki Tuija, Helsinki
2.kiinanharjakoiraJoyway's Everlasting Sun, om. Virta Marianne, Piikkiö
3.tiibetinterrieriTibicinan Terra Promessa, om. Saari Heidi, Rajamäki
4.lhasa apsoChic Choix Darling Parti Pup Of May, om. Vänttinen Amanda & Vänttinen Jani, Mäntsälä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Haapaniemi Elina
1.salukiQirmizi Rienzi, om. Mäkelä Sanni, Helsinki
2.whippetAvantina Beat Them Easy Sneezy, om. Sailola Tiina, Lieto
3.afgaaninvinttikoiraOshanameh's Pinch Me, om. Servin-Honkasalo Carita, Sipoo
4.sloughiAlwaahid Cirocco, om. Vaihemäki Sari, Tuusula
v.2017.11.27(01)