FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Janger Nina
1.schipperkeFandal's Cassiopeia, om. Jalomeri Pia & Laurell Kristiina
2.puli, muut väritBubbleton Bubblelicious, om. Luostari Mirka & Taipale Kati
3.sileäkarvainen collieTexforrier Clingstone Wag The Dog, om. Nyman Molli & Nykänen Merja
4.vanhaenglanninlammaskoiraReata's What's Her Name, om. Leino Minna & Javor Davor
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Nummela Jouni
1.tiibetinmastiffiOwelan Olai Anda, om. Varpula Matti
2.pyreneittenkoiraChenespace I Was Born This Way, om. Lempinen Katriina & Tuomo
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenAlder Glade's Treasure, om. Kunttu Minna & Kunttu Topi
4.rottweilerKovan Onnen Mala, om. Kärki Niina & Kärki Niko
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Nieminen Kirsi
1.vehnäterrieriVehnäpellon Kultaa Tai Kunniaa, om. Päivinen Katja & Olkinuora Riitta
2.sileäkarvainen kettuterrieriWolfheart Stop The Music, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
3.cairnterrieriSandico Last Man Standing, om. Vuokila Salla
4.dandiedinmontinterrieriDanchester's Wow What A Man, om. Vuorinen Anne
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Talvitie Marja
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTaxette's Enrico Caruso, om. Sjöblad Else
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenJuliuksen Supervoimii, om. Järveläinen Sanna
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Uskomattoman Ihana, om. Senilä Jaana
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenLuchshügel Izabela, om. Syrjänen Marja
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Pajaskoski Mari
1.faaraokoiraNorthgate's Tropical Storm, om. Piipponen Reetta & Ukura Hanna
2.buhundRatsunummen Gisla-Brynhild, om. Konttinen Anne & Pesari-Laine Anne
3.eurasierBelleur Duracell Bb, om. Partanen Emmi & Pulkkinen Arto
4.shibaInaridou Ousei, om. Jauros Ida
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Juutilainen Saija
1.suomenajokoiraSammalrinteen Hera, om. Miettinen Liisa
2.bretagnenbassettiKarioonhiiren Amanda, om. Lasanen Laura
3.beagleSkilos Mas Dreams Are Real, om. Vitikainen Anne & Toivola Miikka
4.rhodesiankoiraTarujen Dacapo, om. Laaksonen Tiia
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Raisaari Mervi
1.lyhytkarvainen saksanseisojaKotalan Cenna, om. Ahonen Elina
2.pointteriWeimpoint Cadbury Brownie, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Jääskeläinen Timo & Pilatus Kristina
3.spinoneFinnone Filomena, om. Tervo Anssi
4.lyhytkarvainen unkarinvizslaPitypang Pegazus, om. Santamäki Janne
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Siikonen Heli
1.amerikancockerspanieliSanparti's For Vigies Sake, om. Vartiainen Sanna & Pitkänen Laura
2.sileäkarvainen noutajaCeltair Fox Channel, om. Husso Senni
3.kultainennoutajaSolargold Soliga Solsidan, om. Kauppinen Sari
4.cockerspanieliFlyers Mr Mover, om. Andersson Eija & Andersson Stig-Erik
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Löfman Tarja
1.lhasa apsoDiamella Name Of The Game, om. Rekiaro Sannakaisa
2.cavalier kingcharlesinspanieliRadix Newmoon, om. Laitinen Jonna
3.villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainenSawnpool's Imperius, om. Kupsanen Sisko
4.löwchenLions By Bille Epic Rainbow, om. Lindroos Outi
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Juutilainen Saija
1.whippetSagramour There Is Only You, om. Pelttari Janita & Aaltio Marina
2.skotlanninhirvikoiraChic Choix Dhulert Endeavour, om. Helje Inkeri
3.salukiEl Hamrah Ofer, om. Ahvenainen Marianne
4.venäjänvinttikoiraTarijemiran Kalitva, om. Härkönen Satu
v.2019.11.13(02)