Lahden KV koiranäyttely 30-31.03.2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Löfman Tarja
1. schipperke
Oso De Miel Smuglianka N/B, om. Spiridonova Maria
2. vanhaenglanninlammaskoira
Shaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Merja And Erno
3. valkoinenpaimenkoira
Veshukan Yori, om. Jalonen Tino
4. bordercollie
Devils Shepherd Biggest Flame, om. Päärnilä Tellu
Kuvat TEXTerri
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Pocas Joao Vasco
1. bokseri
Helios Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne & Pietilä Sinikka
2. pyreneittenkoira
Echo De'chien Bewitched, om. Tenhovuori Päivikki
3. tiibetinmastiffi
Zinger Zevs, om. Vdovichenko Irina
4. kääpiösnautseri, musta
Skabona Don't Worry, om. Skalin Natalja Skalin
Kuvat TEXTerri
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Silva Zeferino José Cardoso
1. valkoinen länsiylämaanterrieri
White Villan Ace Of Hearts, om. Jaakkola Minna
2. sileäkarvainen kettuterrieri
Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman Molli & Laitinen Sari
3. staffordshirenbullterrieri
Redchain Moonshine Blackrose, om. Jaatinen Mika & Kulosaari Vesa
4. skotlanninterrieri
Quaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja
Kuvat TEXTerri
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Tunold-Hanssen Anders
1. mäyräkoira, pitkäkarvainen
Huppaluuran Suvijuhla, om. Kinos Katariina & Kinos Kimmo
2. mäyräkoira, karkeakarvainen
Treis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari & Komulainen Kati
3. mäyräkoira, lyhytkarvainen
Nimik Hovsa Hodja, om. Alaluusua Viivi & Nielsen Michael Allerup
4. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen
Rodels Morgenstern, om. Rättö Laura
Kuvat TEXTerri
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Teini Pekka
1. suomenpystykorva
Kekkeruusin Vellamo, om. Ala-Iso Perttu
2. saksanpystykorva, keeshond
Eerondaali King Of The Ring, om. Ahtaanluoma Marika & Laakkio Rami
3. siperianhusky
Snowfrost Silver Stone, om. Veijonen Tarja
4. suomenlapinkoira
Peikkovuoren Vahca, om. Miettinen Jaana & Friman Taina
Kuvat TEXTerri
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Patterson Eddie
1. rhodesiankoira
Bazar Abangy Zari Mbari, om. Paechkina Anna, Venäjä
2. sveitsinajokoira, berninajokoira
Karhutarhan Istuva Härkä, om. Rahikka Anu & Rahikka Aku
3. beagle
Skilos Mas Field Of Dreams, om. Vitikainen Anne & Toivola Miikka
4. dalmatiankoira
Aboensis Forrest Gump, om. Kohonen Heidi
Kuvat TEXTerri
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Espeland Börge
1. punainen irlanninsetteri
Copper's Riddarsporre, om. Östman Camilla
2. pointteri
Weimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina
3. gordoninsetteri
Goango Black Lanson, om. Mikkonen Tiia & Wasenius Heidi
4. italianseisoja
Heinäaron Che Fico, om. Pallaskorpi Sonja
Kuvat TEXTerri
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Partanen Jari
1. espanjanvesikoira
Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi & Kahri Katariina
2. lagotto romagnolo
Bazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
3. kultainennoutaja
Clearing Pond's Ice Man, om. Kohonen Joni & Kolhi Petra
4. walesinspringerspanieli
Standard-Bearer Captain Jack Pirate, om. Virkkunen Suvianna
Kuvat TEXTerri
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Foley-Duggan Anita
1. lhasa apso
Chic Choix Cleopatra Eurydice, om. Helistölä-Laurila Piia
2. havannankoira
Jatakabi's Xtempore, om. Kela Noora & Huttunen Nea & Lohtari Sanna
3. kiinanharjakoira
Tirlittan Powergirl, om. Jatkola Jenni
4. bichon frisé
Wyomaers In Your Face, om. Lehto Laura & Pesonen Juha
Kuvat TEXTerri
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Kammerscheid-Lammers Angelika
1. venäjänvinttikoira
Yegorov Morning Glory, om. Piippo Jari & Piippo Seija
2. whippet
Play A While Mora Marknad, om. Pelttari Mia & Pelttari Timo
3. saluki
Aziz Palmira, om. Ekblad Sanja & Riitinki Mari
4. sloughi
Philon Schuru-Esch-Schams, om. Luola Sonja
Kuvat TEXTerri
v.2019.12.07(02)