Voittaja Puppy Show 2017 10.12.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Hartus Jaana
1. australianpaimenkoira
Damani Dream Good Luck, om. Parviainen Eija & Putkonen Mia, Vantaa
2. shetlanninlammaskoira
Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely, om. Jasmine Rautapuro, Jyväskylä
3. belgianpaimenkoira, malinois
Taikatalven Kalahari Desert Rose, om. Novaky Maarit & Joenväärä Sakari, Vihti
4. welsh corgi pembroke
Andvol Shubert, om. Shuvalova Olga, Venäjä
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Louhi Kirsti
1. kääpiösnautseri, musta
Dreamkiss Specially For You, om. Kaptsova Tatiana, Venäjä
2. newfoundlandinkoira
Wave Seeker's Moon Rocket, om. Vainio Johanna, Tervajoki
3. suursnautseri, musta
Gloris Toscana, om. Moiseeva Svetlana, Venäjä
4. tanskandoggi, musta ja harlekiini
Hoppingham's Love Me Tender Love Me Dear, om. Kilpeläinen Anitta, Pori
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Putkonen Juha
1. borderterrieri
Stella Rover Fredericka, om. Privezentseva Maya, Venäjä
2. bullterrieri
Uturntowonderwall, om. Ahtiainen Saara, Summa
3. glen of imaalinterrieri
Gleann Indico Indy, om. Savilahti Sanna, Helsinki
4. amerikankarvatonterrieri
Nude N'rude's Marooned, om. Ruokamo Eveliina, Liminka
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Lehtonen Maija
1. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen
Beauty's Gold Absolut Diamond, om. Junttila Anna, Jyväskylä
2. mäyräkoira, karkeakarvainen
Tappijalan Cookie, om. Lehtolammi Nina, Nokia
3. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen
Aavistuksen Kevätkepponen, om. Saarinen Heidi, Jyväskylä
4. mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen
Formula Uspeha One Sweet Apple, om. Hiekkamies Sari, Helsinki
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Häkkinen Erika
1. länsigöötanmaanpystykorva
Danga's Dagny X-Dotter, om. Hotanen Kirsi, Kirkkonummi
2. akita
Kitano Kaze No Kunimitsu Go, om. Heinäaho Jasmin & Niinimäki Aleksi, Veneskoski
3. siperianhusky
Arctic Power Magnifique, om. Kytölä Ida, Eskola
4. saksanpystykorva, keeshond
Ikurin Gratia Speciali, om. Luiro-Juntunen Tanja, Paltamo
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Lehtonen Maija
1. dalmatiankoira
Lil Eagle's A Little Bit Of Josephine, om. Ripatti Laura & Ripatti Eeva-Maija & Ahvenainen Anu, Nummela
2. basset artésien normand
Star Ban Zumo, om. Uotila Dahlia, Vantaa
3. beagle
Valsi Newsmaker, om. Evseeva Natalia, Venäjä
4. rhodesiankoira
Uwanja's Buddy Holly Learning The Game, om. Ehrnsten Jessica, Kirkkonummi
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1. gordoninsetteri
Mila Grandset Machu Picchu, om. Porotikova Lyudmila, Venäjä
2. italianseisoja
Heinäaron Firenze, om. Kankaanpää Tytti, Ylistaro As
3. bourbonnaisinseisoja
Nette Du Pech Du Cayrol, om. Vesanto Iida & Rasinpää Minna, Parkano
4. englanninsetteri
Sil'ver Fog Polonez, om. Moilanen Jaana, Toivala
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Heinesche Laurent
1. labradorinnoutaja
Zurbagan For Mary, om. Sidorova Maria, Venäjä
2. englanninspringerspanieli
Adamant's Killer Queen, om. Seljänperä Sari & Ylätalo Janne, Kouvola
3. kultainennoutaja
Dewmist Diligenza, om. Aholammi Riikka, Palus
4. cockerspanieli
Lingonberry's Flaming Star, om. Talman Merja & Henriksson Salla, Oulu
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Leino Jenna
1. kiinanpalatsikoira, pekingeesi
Utopian Ed Desperado, om. Soinia Maria-Eleena & Kekki Heli, Helsinki
2. tiibetinspanieli
Tashi-Gong Elysee, om. Juuso Sirpa, Pirttikoski
3. bostoninterrieri
Navy-Seal Des Anges De La Dunes, om. Corenius Päivi, Klaukkala
4. lhasa apso
Chic Choix Darling Parti Pup Of May, om. Vänttinen Amanda & Vänttinen Jani, Mäntsälä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Plathan Tuula
1. afgaaninvinttikoira
Oshanameh's Pinch Me, om. Servin-Honkasalo Carita & Naarits Iren & Heikka Nina, Sipoo
2. saluki
Qeymati Surati Har Kala Rachi, om. Sarhemaa Aino, Jämsänkoski
3. whippet
Whiptails Sunny Daze, om. Aalto Timo & Aalto Kirsi, Saukkola
4. sloughi
Alwaahid Chalil, om. Laine Melina, Kotka
v.2018.04.11(01)