Vantaan pentunäyttely 16.09.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Nummela Jouni
1.australianpaimenkoiraArauco Indomito Paris Nights, om. Hovi Saara, Huittinen
2.partacollieBristregal Elegant Lady For Regal, om. Janger Nina, Järvenpää
3.belgianpaimenkoira, tervuerenWaterloo Du Chemin Des Sorciéres, om. Nummelin Annette, Vantaa
4.belgianpaimenkoira, malinoisWinalmik's Jelly Belly, om. Ranta Susanna & Salmi Ritva, Järvenpää
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Nummela Jouni
1.kääpiösnautseri, musta-hopeaJettyspoof's Frozen Steppers, om. Tolonen Nea, Numminen
2.rottweilerKovan Onnen Arya, om. Rautio Petri & Tujunen Heli, Forssa
3.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenEuro Power Kid Of Lone, om. Korhonen Kati-Maija, Siuntio
4.berninpaimenkoiraKaimon Gerheil Felix, om. Rehbinder Natalia & Helesuo Juha & Helesuo Sanna, Helsinki
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Plathan Tuula
1.valkoinen länsiylämaanterrieriJardin Blanc Du Gardien De Nuit, om. Taimi Inka, Veikkola
2.amerikanstaffordshirenterrieriHullabaloo's Bet Of The Day, om. Kemppainen Nea, Lohja
3.jackrussellinterrieriTsarodej Miss Ticket, om. Ajanto Riitta, Espoo
4.australianterrieriBristregal Fancy Regal, om. Janger Nina & Kaljunen Raija, Järvenpää
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenCatastrofe's Have No Shadows, om. Fyrqvist Elina & Fyrqvist Stig & Selen Stina, Jokela
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenSweetax Zelda In Zenit, om. Sivonen Tarja, Espoo
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenWimwam's Oh Mahna Mahna, om. Hynynen Kirsi & Hynynen Vili, Helsinki
4.mäyräkoira, pitkäkarvainenEntice Mini Infinity, om. Toikka Katriina, Karkkila
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Plathan Tuula
1.länsigöötanmaanpystykorvaJaxonville Aito Onni, om. Keskiaho Eija, Paimio
2.samojedinkoiraJäähelmen Tunturin Tarina, om. Porkka Jaana & Korpua Kirsi, Sipoo
3.akitaKitano Kaze No Yoshimitsu Go, om. Koukku Sara, Turku
4.jämtlanninpystykorvaVitassalon Ainoinkeri, om. Finer-Miettinen Sari & Miettinen Marko, Savonlinna
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.rhodesiankoiraKizimbi Otaya Sehemu, om. Setola Jaana, Pori
2.karkeakarvainen italianajokoiraLampo Di Pompiano, om. Penttinen Taina, Pielavesi
3.dalmatiankoiraDalamigos Jailhouse Rock, om. Aho Karoliina & Tähtinen Eija, Julkujärvi
4.petit basset griffon vendéenMingrand's Chubby Hubby, om. Hauta-Aho Saila, Helsinki
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.stabijhounMilomiss Action Hero Xena, om. Milosavljevic Minna & Lageström Liisa-Maija & Lagerström Tuomo, Espoo
2.punainen irlanninsetteriRed Rhythm's East Coast Hip Hop, om. Hänninen Mari, Helsinki
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.labradorinnoutajaMy Brand Sky Priority, om. Railamaa Jaana & Zahharov Haita-Maarit, Nousiainen
2.novascotiannoutajaHillitön Näppärä Noutaja, om. Hilden Johanna & Kalla-Bimberg Carita, Halkia
3.englanninspringerspanieliAdamant's Ride The Wild Wind, om. Waldvogel Alex, Porvoo
4.cockerspanieliBenchmark I'm St Louis Proud, om. Korpi Mariann & Finnig Anett, Kellokoski
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Leino Jenna
1.ranskanbulldoggiCarte Truffé How Do You Do, om. Saira Toni & O'brien Liam & O'brien Jill, Tuusula
2.tiibetinterrieriWillavan Vallaton Veikko, om. Haanpää Jaana, Seinäjoki
3.mopsiKids Of Candy Exceptionally Attractive, om. Thorman Satu, Lohja
4.chihuahua, lyhytkarvainenMarjoy's Baby Ghost, om. Perälä Heikki & Perälä Marjo, Monninkylä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Plathan Tuula
1.whippetAvantina Beat Them Easy Sneezy, om. Sailola Tiina, Lieto
2.afgaaninvinttikoiraDesert Raven At Phelezzi, om. Pakarinen Maija & Greenfield Diana, Vantaa
3.venäjänvinttikoiraOf Golden-West The Alice, om. Aaltonen Tanja, Kotka
4.irlanninsusikoiraOscailte Gamon Gibson, om. Siren Marita, Pusula
v.2017.11.27(01)