FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Talvitie Marja
1.shetlanninlammaskoiraKuunhohteen Houkutus, om. Vallinkoski Hanne
2.sileäkarvainen collieClingstone's Xmas Hope, om. Nyman Molli & Kärkäs Leila
3.brienpaimenkoira / briardiEdelweiss De La Porte De Pantin, om. Sotka Marita
4.saksanpaimenkoiraHanno Av Thorarinn, om. Pulkkinen Päivi
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Schjöth Birgitte
1.newfoundlandinkoiraGoldbear's Kentucky Klondike, om. Seima Markku
2.pyreneittenkoiraChenespace Came Saw Conquered, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia Ja Juulia
3.tanskandoggi, sininenGrande Gremin's Hippopotamus, om. Hepoaho Katja
4.snautseri, mustaTacillan Please Be My Star, om. Ahponen Olavi
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Verstovsek-Matakovic Suzana
1.australianterrieriBluepepper's Grumpy, om. Kauppinen Päivi & Ahola Marjo
2.sileäkarvainen kettuterrieriClayco Boy Wonder, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
3.borderterrieriOmmik's Gilda, om. Mustonen Kimmo & Mustonen Anna & Korpilaakso Jenni
4.skotlanninterrieriBartos Bon Voyage, om. Hietanen Mia
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Gadolin Marie
1.mäyräkoira, pitkäkarvainenRed Top's Klatjofs, om. Lenkkeri Tia
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTaxette's Alexandria, om. Sjöblad Else
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenAngelina Pet Vitoraz, om. Timonen Unto & Timonen Unto
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenAavistuksen Miss Mini Sangaree, om. Soisalo Päivi
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Ovesna Jaroslava
1.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
2.faaraokoiraNcm's All That Glitters Is Gold At Northgate, om. Ukura Hanna
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Five Stars, om. Laakkio Rami & Laakkio Rami
4.siperianhuskyMc Quinn's Daring Dom Perignon, om. Paju Anette
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Mäkinen Maija
1.petit basset griffon vendéenPicasso V. Tum-Tums Vriendjes, om. Huikeshoven Gwen & Leinonen Hanna & Repo Jaana
2.rhodesiankoiraAries Khan Margaret Tatcher Of Lumottu, om. Lindqvist Nina & Kontala Pinja
3.venäjänajokoiraRepopupun Mahtava Mölytoosa, om. Luoma Riina & Ketoja Marko
4.beagleMaishade's Honor Thy Father, om. Saavinen Tuija & Pöyry Tiia
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Simon Oliver
1.pointteriWeimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina
2.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette
3.lyhytkarvainen saksanseisojaTaka-Tapiolan Iivar, om. Jääskeläinen Veera & Kivistö Tero
4.gordoninsetteriGoango Black Label, om. Tuurna Henna
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Finne Leni
1.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
3.englanninspringerspanieliAdamant's Take The Cake, om. Waldvogel Alex & Waldvogel Nina
4.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi & Kahri Katariina
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Sume Anne
1.villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinenHigh Heels Diamonds Are Forever Ms, om. Laulumaa Juulia
2.havannankoiraJatakabi's Endless Story, om. Jaatinen-Niemi Taina
3.kiinanpalatsikoira, pekingeesiChilliwack's Bonbon Mickey, om. Lehto Miia & Salo Karoliina
4.lhasa apsoChic Choix Parti Alexander, om. Kopola-Hirsimäki Sanna
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Naarits Iren
1.whippetSagramour Graceful Henrietta, om. Timonen Unto & Timonen Unto & Aaltio Marina
2.afgaaninvinttikoiraPramya Call To Fame, om. Suominen Anne-Maj
3.azawakhJapejukan Az' Amica, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka
4.salukiKhaireddin Yaroq, om. Lassila Mirja-Leena
v.2019.11.13(02)