Rovaniemi NORD 16-17.06.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Redlicki Miroslaw
1.partacollieMemorylane Soooo Irresistible, om. Pietarila Satu & Pietarila Vesa
2.puli, muut väritCastlewolf Snow Tor For Rastaz, om. Sandbäck Maarit
3.australianpaimenkoiraGlenhouse's Locked By Flaming Ferreras, om. Peiponen Tanja & Nummelin Seija
4.belgianpaimenkoira, tervuerenFlammeus Luupilla Mun Korvissa, om. Ojala Laura
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Rehanek Petr
1.berninpaimenkoiraManicero, om. Palojärvi Sanna
2.kääpiöpinseriSangue Caldo Zhelannyiy Ryitsar, om. Koivurova Sanna, Ruotsi
3.kääpiösnautseri, musta-hopeaScedir Uriel Weinreich-Na, om. Barabanova Ekaterina, Venäjä
4.bokseriPlaybox's Queen Of Hearts, om. Kokko Co Puhakka Minna
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Kärdi Maret
1.staffordshirenbullterrieriRöllivuoren Taikasana, om. Haikonen Marko & Räisänen Mirva
2.australianterrieriSad Sack's Caraid, om. Leinonen Marja
3.skotlanninterrieriNordic Knight Du Loch D'ergue, om. Reeta Tolonen
4.borderterrieriBordysk's America Arctic Fox, om. Meinilä Arja
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Draganescu Marian
1.mäyräkoira, lyhytkarvainenNimik Hovsa Hodja, om. Alaluusua Viivi & Allerup Nielsen Michael
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenSalamantelin Meän Mimmi, om. Miettunen Katja
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenNaa-Naan Happy New Year, om. Heinonen Jaana
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenTiny Trotter's Rasputin, om. Hirsimäki Johanna & Hirsimäki Hannu
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Kuusisto Jukka
1.suomenlapinkoiraSavumerkin Sole Niin Justiinsa, om. Keränen Kati & Vettenranta Sanna
2.samojedinkoiraGaddegoaskin Davvi Diamanta, om. Puikko Leena & Tuomaala Riitta
3.suomenpystykorvaKekkeruusin Vellamo, om. Ala-Iso Perttu
4.länsigöötanmaanpystykorvaKompiaisen Aivan Ihana, om. Liukkonen Tuija
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Ahlman-Stockmari Tanya
1.suomenajokoiraJätti, om. Jaako Eveliina & Jaako Pekka
2.dreeveriLångsjöbäckens Alva, om. Kaati Nilsson Anna-Lena, Ruotsi
3.amerikankettukoiraRasinsalon Alma, om. Liikamaa Venla
4.dalmatiankoiraLittle Village's Mammy Boy, om. Kostamo-Pääkkö Kaisa
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Draganescu Marian
1.punainen irlanninsetteriOriginal No Use In Cryin, om. Tervo Sini
2.italianseisojaHeinäaron Affare Fatto, om. Broas Maaria
3.pointteriMiswaki's Believe You Can, om. Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi & Vartiainen Sanna
4.lyhytkarvainen saksanseisojaWingmark's Fliza, om. Rönnebro Marielle, Ruotsi
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Kuusisto Jukka
1.irlanninvesispanieliPooles Ide N Epik's Love To Pispala, om. Harju Pauliina
2.amerikancockerspanieliVery Vigie Late Night Show, om. Huovila Pirjo & Vartiainen Sanna
3.labradorinnoutajaDelight De Soul Glossy For Victory, om. Kozitsyna Victoria, Venäjä
4.englanninspringerspanieliBardem's Amor Infinitus, om. Heikkuri Anette
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Viirtelä Tarmo
1.villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinenLapponia's Rush, om. Pekkala Niina & Pesonen Virpi
2.bichon friséPinctada's Jon Snow, om. Wagner-Prenner Sanna-Mari
3.coton de tuléarChanceux Belladonna, om. Tuominen Sade-Maria
4.chihuahua, pitkäkarvainenRichli Red Amazonka Brave Heart, om. Kuvshinskaia Svetlana, Venäjä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Lundström Per
1.irlanninsusikoiraRiverwolf Elysée Rosé, om. Lehto-Nevala Riitta
2.whippetAllettes Royal La Donna, om. Larsson Anette, Ruotsi
3.unkarinvinttikoiraAvenina's Érett Egres, om. Kohtalo Anne
4.italianvinttikoiraSprintholic Miracle, om. Peltokorpi Jenni
v.2019.11.19(01)