Salo KR 2018 16-17.06.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Salohalla Hilkka
1.belgianpaimenkoira, groenendaelFlammeus Parasta Just Nyt, om. Lehtimäki Noora
2.sileäkarvainen collieTimonan Veronica Velvet, om. Tikkanen Tuula
3.bouvierExåress Åriginal Power, om. Lampola Päivi
4.welsh corgi pembrokeZauber Virgil Donati Russian Chapter, om. Koskinen Artturi & Koskinen Artturi
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Mäkinen Maija
1.berninpaimenkoiraFunatic Fun For Your Life, om. Heino Tiina & Rikama Tuuli
2.shar peiSecret Line's Every Beat Of My Heart, om. Sorsa Merja
3.tosaCalypso Riona Centrum, om. Vesaniemi Jenna
4.landseerRowanstars Only Love, om. Lehtonen Heidi & Lehtonen Nina
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Baic Boris
1.airedalenterrieriKatherina's Land Winter Cherry, om. Karhulahti Nella Ja Timo
2.kerrynterrieriElijah Craig Stack's, om. Olin Päivi & Kotrhová Laušová Zuzana
3.norwichinterrieriRagus My Way, om. Teir Raija & Teir-Riihijärvi Petra
4.staffordshirenbullterrieriNextstaff I'm A Fighter, om. Hirvonen Taina & Hirvonen Harri & Sonkkila Emilia
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Rimaityte Daiva
1.mäyräkoira, pitkäkarvainenJessfein's Ice Queen, om. Elo Eini
2.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenThe Alisia Royal Flash, om. Vilbiks Kristel, Viro
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainenTaxette's Dancing Queen, om. Sjöblad Else
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainenAavistuksen Viikinki-Aarre, om. Nikula Mia
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Hübenthal Rodi
1.amerikanakitaMemorylane T-For-Temptation, om. Vuorenheimo Joni & Brusin Nina
2.länsigöötanmaanpystykorvaJaxonville Aito Onni, om. Keskiaho Eija
3.saksanpystykorva, pomeranianSoulhill's Lord Nelson, om. Nieminen Piia
4.saksanpystykorva, mittelspitz, muut väritAbcanitzin Oenghus, om. Pelkonen Irma
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Tschokkinen Jetta
1.beagleAmi Shegoday Edward King, om. Kotalampi Anne
2.rhodesiankoiraKizimbi Pamoja Hedaya, om. Limnell Ursula & Kalliokunnas Krista
3.venäjänajokoiraRepopupun Mahtava Mölytoosa, om. Luoma Riina & Ketoja Marko
4.suomenajokoiraKuutarhan Syysmyrsky, om. Kotalampi Anne
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Hübenthal Wera
1.pointteriWeimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina
2.gordoninsetteriGoango Black Illusion, om. Mikkonen Tiia
3.punainen irlanninsetteriRaistar Shere Khan, om. Kuuluvainen Erja
4.italianseisojaHeinäaron Novara, om. Virta Marianne & Virta Timo
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Shankov Kostadin
1.englanninspringerspanieliMr. Bond Tamaam, om. Nemlander Heidi & Juvonen Anna & Nuutinen Lauri
2.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
3.kultainennoutajaClearing Pond's Ice Man, om. Kohonen Joni & Kolhi Petra
4.lagotto romagnoloNambervan Titania, om. Kallio Kristiina & Kallio Jutta
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.mopsiWesterholmen Under My Thumb, om. Vana Päivi & Nieminen Risto
2.villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinenMartina's Matteo, om. Nerg-Toivola Nina & Toivola Markku
3.chihuahua, lyhytkarvainenRix Chix Iq, om. Loukiainen Virve
4.kromfohrländerRaasillan Champ, om. Jokila Petra & Louhekallio Waltteri
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Andersen Per Kristian
1.whippetNobody But You, om. Sundberg Anni
2.venäjänvinttikoiraCars Ivans Nenaglyadniy Romantik, om. Nurmi Katja & Nurmi Kimmo
3.salukiAziz Qasabe, om. Mäkelä Sanni
4.italianvinttikoiraBerylline Lolita, om. Hietaharju Kirsi
v.2019.06.17(01)