Oulu KV 07-08.07.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Heikkinen-Lehkonen Paula
1.belgianpaimenkoira, tervuerenFlammeus U Make Me Love, om. Sorsa Tarja
2.brienpaimenkoira / briardiDelroy De Chilli Du Tchibo D'ebéne, om. Lindholm Satu, Espoo
3.shetlanninlammaskoiraCopperville Francesco Bernoulli, om. Rahko Minna
4.saksanpaimenkoira, pitkäkarvainenAevanku Hekate, om. Luukela Mimmi, Oulu
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Holm Marianne
1.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette, Forssa
2.snautseri, pippuri & suolaDelonnix Cormick, om. Välilä Hanna-Mari, Saarentaus
3.berninpaimenkoiraManicero, om. Palojärvi Sanna, Kemijärvi
4.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenEuro Power Kid Of Lone, om. Korhonen Kati-Maija, Siuntio
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Buvik Anne Livo
1.airedalenterrieriKatherina's Land Will Be Done, om. Kelloniemi Heini & Kelloniemi Katja, Kiiminki
2.sileäkarvainen kettuterrieriWayward Robin Hood, om. Ronkainen Katariina, Ranua
3.valkoinen länsiylämaanterrieriJust A Smile Vertragus, om. Taipale Jaana & Ruokonen Sari, Kinnula
4.walesinterrieriHigh Voltages Kind Of Magic, om. Leskelä Soile Ja Harri & Kelloniemi Heini, Kiiminki
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Shvets Irina
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTappijalan Miss Maaninka, om. Janne Valta & Leskinen Riikka, Käärmelahti
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenJänishovin Herttaane Hairahrus, om. Puurunen Marika, Järvenpää
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenEnergy Elegance Evlampia, om. Pirinen Saana & Smolic Nikola & Matejcic Jasna, Oulu
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Heikkinen-Lehkonen Paula
1.saksanpystykorva, pomeranianBaby-Doll's Soul By Pannacotta, om. Paajanen Päivi, Lempäälä
2.faaraokoiraNorthgate's Rock The World, om. Ukura Hanna & Ukura Kari, Lumijoki
3.harmaa norjanhirvikoiraKalix, om. Iversen Anders, Norja
4.perunkarvatonkoira, isoDutch Rebels Mabida, om. Vilppunen Jussi, Kiiminki
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Schäfer Guido
1.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's You Only Live Twice, om. Aaltovirta Maria, Porvoo
2.dalmatiankoiraLiconda's Breaking The Silence, om. Nilsson Linda, Ruotsi
3.rhodesiankoiraMakaitas Amahle Wadiwa Of Shalita, om. Menkerud Anita, Norja
4.beagleMaishade's Honor Thy Father, om. Pöyry Tiia & Saavinen Tuija, Arkkukari
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Poletaeva Irina
1.punainen irlanninsetteriMerryview's Fleetwood Mac, om. Caldén Nina & Caldén Joakim, Hirvlax
2.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette, Forssa
3.gordoninsetteriGroovin Fame, om. Ahlsved Martina & Ahlsved Marcus, Uusikaarlepyy
4.italianseisojaOlympos Il Mio Regalo Di Natale, om. Lindfors Tero & Lindfors Sini, Vihti
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Di Matteo Domenico
1.amerikancockerspanieliVery Vigie Look At Me, om. Vartiainen Sanna, Mahlu
2.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo, Övermalax
3.englanninspringerspanieliBardem's La Vie En Rose, om. Immonen Satu, Kajaani
4.kooikerhondjeCavalriina's Adora Antonina, om. Rajala-Huusko Tiina, Jormua
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Dekaristou Maria
1.bichon friséJitterbop Clap Your Hands, om. Närkki Marella, Porvoo
2.lhasa apsoChic Choix Flavius Constantinus, om. Velakoski-Kovalainen Merja, Kempele
3.villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinenNutlee Roz Doyle, om. Iseby Erica, Ruotsi
4.chihuahua, lyhytkarvainenRix Chix Iq, om. Loukiainen Virve, Jyväskylä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Juutilainen Saija
1.azawakhMouss-Diouf De La Route Jacques Coeur, om. Rönhovde Tuija & Rönhovde Claudia, Kauniainen
2.salukiEl Hamrah Negatraz-Shir, om. Harimaa Lea, Naarajärvi
3.englanninvinttikoiraChic Choix Baroness De La Grey, om. Peisterä Antti, Kempele
4.venäjänvinttikoiraYegorov La Fortuna, om. Keisu Konsta, Tornio
v.2018.06.26(01)