Turku Winter Dog Show 2018 20-21.01.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Pylvänäinen-Suorsa Marjatta
1. sileäkarvainen collie
Clingstone's Make My Day, om. Nyman Molli & Asikainen Satu
2. welsh corgi pembroke
Haywire's Don't Let Me Down, om. Gunnar Mia & Nousiainen-Gunnar Tomi
3. partacollie
Black Quebec's I Am The Walrus, om. Hietanen Roosa
4. shetlanninlammaskoira
Louanda Time After Time, om. Svarstad Birgitta
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Leenen Theo
1. bokseri
Playbox's Redrama, om. Immonen Hannele
2. venäjänmustaterrieri
Avrora Russkiy Spetsnaz, om. Puska Mia
3. rottweiler
Heizelwood Kongo, om. Heinonen Saila Ja Ilkka
4. kääpiöpinseri
Pinserella's Habanero, om. Sirkiä Tuija
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Ivanova Ana
1. sileäkarvainen kettuterrieri
Texforrier Worth It, om. Nyman Molli & Salonen Juulia & Tammiala-Salonen Tuulikki
2. yorkshirenterrieri
Declans Globetrotter, om. Toivanen Markku Ja Kaija
3. australianterrieri
Bluepepper's Grumpy, om. Kauppinen Päivi & Ahola Marjo
4. amerikanstaffordshirenterrieri
Skyglows Lot Better Boy, om. Metteri-Gold Kaisa
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Deschuymere Norman
1. mäyräkoira, karkeakarvainen
Tappijalan Miss Marple, om. Siljander Nina & Siljander Toni & Lehtolammi Nina
2. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen
Energy Elegance Evlampia, om. Pirinen Saana & Smolic Nikola & Matejcic Jasna
3. mäyräkoira, pitkäkarvainen
Red Top's Freaky Friday, om. Jiderlund Anna-Karin & Nilsson Marina, Ruotsi
4. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen
Rodels Rambling Rose, om. Ståhlberg Perttu & Iivonen Pia
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Foss Arne
1. saksanpystykorva, keeshond
Eerondaali Nightwish, om. Turunen Petri
2. karjalankarhukoira
Rohmoivan Ava, om. Kärnä Maria & Ahola Maija & Ahola Rauno
3. faaraokoira
Antefa's Xerox, om. Lundqvist Hemström Annica & Lundqvist Monica, Ruotsi
4. amerikanakita
Inuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Okkola Tuire
1. beagle
Trewelyn Peace Of Mind, om. Lindström Annica, Ruotsi
2. dalmatiankoira
Diamond Dal's Jacaranda, om. Sköld Sami
3. rhodesiankoira
Tarujen Apollo, om. Lemmetyinen Miia
4. puolanjahtikoira
Esencja Behu Odszukac Wiatr, om. Paarlahti-Suojanen Anu
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Deutscher Erwin
1. punainen irlanninsetteri
Entice Master Of Games, om. Koskela Marianne
2. punavalkoinen irlanninsetteri
Redwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke
3. pointteri
Jetta Z Karczewskiej Zagrody, om. Lahikainen Katariina
4. lyhytkarvainen unkarinvizsla
Sugár Orgona Of Hungary, om. Nummenranta Asta & Vainikka Ville
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Hübenthal Wera
1. kultainennoutaja
Clearing Pond's Ice Man, om. Kohonen Joni
2. portugalinvesikoira
Adventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg, om. Kahri Katariina & Railamaa Jaana & Haapanen Noora
3. espanjanvesikoira
Santonja Gasolina, om. Tauriainen Janniina
4. englanninspringerspanieli
Adamant's Over The Moon, om. Parviainen Suvi
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Kelveri Philippou Sonia
1. bichon frisé
Jitterbop Clap Your Hands, om. Närkki Marella
2. villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen
Hashtag Its-Dynamite, om. Tell Collinge Camilla & Hamilton Brett
3. bolognese
Luminosa Magia Del Natale, om. Nikkilä Susanna
4. griffon belge
Blue Bay's Alerte De Tempête, om. Hilpinen Jarmo & Salmela Marko
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Reyniers Rita
1. afgaaninvinttikoira
Scaramis Unusual Me, om. Simonen Sonja & Airas Liisa & Suokas Salla
2. skotlanninhirvikoira
Lawtons Copyright Costeau, om. Gerkman-Hiltunen Susanna & Lindroos Outi & Kares Juha
3. whippet
Rhetsgis Hello Skylark Emoticon, om. Bolander Jessica, Ruotsi
4. venäjänvinttikoira
Yegorov Morning Haze, om. Sundberg Virva & Piippo Seija
v.2019.12.07(02)