Hamina NORD 19-20.05.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lundava Astrid
1.welsh corgi pembrokeCaamora Shamquin I Have A Dream For Annline, om. Sutela Anneli & Quinio Beatrice
2.sileäkarvainen collieClingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu
3.bordercollieDevils Shepherd Beautiful Secret, om. Päärnilä Tellu
4.saksanpaimenkoiraSolholmens Kirie, om. Kankkonen Tom
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Junehall Petra
1.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne
2.pyreneittenkoiraChenespace Follow Me Home, om. Paasonen Tanja & Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia
3.newfoundlandinkoiraGoldbear's Kentucky Klondike, om. Seima Markku
4.kanariandoggiStubborn Guardian Orthos, om. Viitalahti Heli
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Feuz Elisabeth
1.yorkshirenterrieriRoyal Precious Jp's F4 Conan, om. Obana Yoshiko, Japani
2.manchesterinterrieriSabrina, om. Niska Laura
3.karkeakarvainen kettuterrieriShark V.D. Bismarckquelle, om. Tervonen Paavo & Palosaari Juha
4.saksanmetsästysterrieriEsteri, om. Rouhiainen Henna
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Kurvinen Marja-Leena
1.mäyräkoira, karkeakarvainenJerriman Killing Fantasy, om. Vuorinen Lotta
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Suvijuhla, om. Kinos Katariina & Kinos Kimmo
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenAavistuksen Viikinki-Päällikkö, om. Päivi Soisalo
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenCatastrofe's Have No Shadows, om. Fyrqvist Elina & Fyrqvist Stig & Selen Stina
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Lepasaar Marko
1.siperianhuskySnowfrost Silver Stone, om. Veijonen Tarja
2.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Five Stars, om. Ahtaanluoma Marika
4.saksanpystykorva, pomeranianPipperoo All In One, om. Lager Mirja
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Nummi Erja
1.dalmatiankoiraFirehouse's No Doubt, om. Orenius Taina
2.suomenajokoiraKahvanahon Ratto-Poika, om. Kuusela Kati
3.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Grand Une Farandole, om. Aaltovirta Maria
4.rhodesiankoiraAries Khan Margaret Tatcher Of Lumottu, om. Lindqvist Nina & Kontala Pinja
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Korpela Reino
1.gordoninsetteriMiraglos Strawberry, om. Korhonen Tiina
2.weimarinseisoja, lyhytkarvainenMetsätien Milla, om. Napari Raija
3.lyhytkarvainen saksanseisojaGalaxy Dazzle Upé, om. Kämäräinen Heljä
4.pointteriYou Can Scare The World, om. Kuusela Kati & Zahonyi-Abel Dorottya
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Jokisilta Hannele
1.sileäkarvainen noutajaHeilurihännän Ranger Peak, om. Nieminen Kirsi
2.kultainennoutajaDewmist Duplicity, om. Serguskin Piia & Jaakkola Marjo
3.cockerspanieliCoastline Johnny B.Good, om. Korpi Mariann & Finnig Anett
4.portugalinvesikoiraTajmadoran Kiss Kiss, om. Suomela Eija
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Lepasaar Siret
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMiniwin's Made In Heaven, om. Björnström-Lehtonen Nina
2.tiibetinspanieliLilileian Brand New Keeper, om. Rantakangas Katja
3.bichon friséJitterbop Clap Your Hands, om. Närkki Marella
4.chihuahua, lyhytkarvainenRosalago Mm's Ronaldinho, om. Anttalainen-Komu Sari
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Bottagisio Pietro
1.afgaaninvinttikoiraPramya Face For The Game, om. Hietaoja Sanna
2.azawakhJapejukan Az' Ah Imahn, om. Sorvo Sari
3.whippetPlay A While What A Wonderful World, om. Pelttari Mia & Pelttari Timo
4.englanninvinttikoiraChristcile's Montrachet - Buu, om. Sundberg Suvi & Sundberg Riku
v.2019.11.19(01)