Kemin kansainvälinen heinänäyttely 21-22.07.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Tarján Annamaria
1.partacollieMemorylane Soooo Irresistible, om. Pietarila Satu & Pietarila Vesa
2.welsh corgi cardiganCanja's Hard Stuff, om. Niskanen Jouni
3.puli, valkoinenCastlewolf Nandor Harry's Ace, om. Norrman Mia & Sandbäck Maarit & Norrman Smilla
4.pumiKisködmönös Angyika, om. Kinnunen Vilpiina
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Kipinä Markku
1.shar peiSecret Line's Every Beat Of My Heart, om. Sorsa Merja
2.hovawartHayaklause Inrigo, om. Pajukoski Martti
3.berninpaimenkoiraRiccarron Tino Saurus, om. Suoraniemi Marjo
4.kääpiösnautseri, pippuri & suolaMihan Mini-Yrtti, om. Kärkkäinen Raili
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Pettersson Cindy
1.valkoinen länsiylämaanterrieriLoving You Liebe Meines Bebens, om. Ruokonen Sari
2.silkkiterrieriTel Quessir Lord Of Luxury, om. Telkkälä Saana & Telkkälä Tarja
3.brasilianterrieriBrashill Esplendido, om. Jauhonen Tia
4.staffordshirenbullterrieriWeekasi Buick Supereight, om. Isometsä Pekka
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Sunebring Paula
1.mäyräkoira, lyhytkarvainenLillsjöskogens Aleksej De Bonbon, om. Alm Maria, Ruotsi
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenAlmskogens A Ferrari, om. Alm Maria, Ruotsi
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenGozzytix Hiphurraa, om. Vuorio Tiina
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenRäbbåsens Irina, om. Boullechfar Yasmine, Ruotsi
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Ruotsalainen Esa
1.basenjiSternhimmels Roger Vadim, om. Lievendahl Carina
2.pohjanpystykorvaWashaway Pink Bollinger, om. Näsi Auli & Uusitalo Esko
3.japaninpystykorvaHaydee, om. Hagman Kaija
4.harmaa norjanhirvikoiraGolden Mist Robinson, om. Leskelä Pasi
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Kardos Vilmos
1.dalmatiankoiraBotnicus Everything You Want, om. Nordmark Lina, Ruotsi
2.rhodesiankoiraWaytogo Cool Cinnamon, om. Persson Morgan, Ruotsi
3.suomenajokoiraArpan Ratto, om. Huurinainen Katja & Huurinainen Arvo
4.beagleCardiem Legends Live, om. Laitinen Satu
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Kardos Vilmos
1.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette
2.punavalkoinen irlanninsetteriRedmore Bb's Mystical Man, om. Merinen Katri
3.pointteriWilchrimane Jump N'jive, om. Arolaakso Jutta
4.englanninsetteriSett Patrol's Crocodile Man, om. Koivukangas Anna & Koivukangas Jani
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Kipinä Markku
1.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
2.portugalinvesikoiraTuhannen Tähden Tipaton Tammikuu, om. Lindholm Susanna
3.kultainennoutajaDewmist Diplomacy, om. Magnusson Patrik, Ruotsi
4.englanninspringerspanieliGlamorly Glamborghini, om. Hokkanen Antti
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Matejcic Jasna
1.bichon friséPetit Ami's Robin, om. Keinänen Elina
2.papillonNightfire`S Burn To Win, om. Ponkratenkova Lyudmila & Ponkratenkova Lyudmila, Venäjä
3.tiibetinterrieriAmox Fantastic Me, om. Myötyri-Ulmanen Jaana
4.petit brabanconCayafa's Nemorino, om. Lybekk Ole Josef & Lybekk Torild, Norja
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Nymann Gunnar
1.irlanninsusikoiraYaydie Sorcerer Surycan, om. Tissari Mika & Tissari Henna & Tissari Veikka
2.englanninvinttikoiraChic Choix Baroness De La Grey, om. Peisterä Antti
3.italianvinttikoiraDervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Haarla Pia & Ukura Hanna
4.salukiSunfire Janan, om. Kaskela Jonna
v.2019.06.17(01)