Pori KV 28-29.07.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Naveda Carrero Juan
1.welsh corgi pembrokeCaamora Shamquin I Have A Dream For Annline, om. Sutela Anneli & Quinio Beatrice
2.australianpaimenkoiraSeventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara
3.vanhaenglanninlammaskoiraCzarlinda's Piece Of Happiness, om. Koskinen Marita
4.saksanpaimenkoiraBar-Waxan Volume, om. Vettenranta Iida & Vettenranta Päivi
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Naveda Carrero Juan
1.kääpiöpinseriPinserella's Kulta Katriina, om. Tammiala Johanna & Kivi Sirpa
2.bullmastiffiHyerdunscar Northern Soul, om. Tanninen Auli
3.newfoundlandinkoiraWave Seeker's My Love Is Your Love, om. Siivonen Mari
4.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenDjurhedens Baltazar Af Lise, om. Kauppinen Päivi & Salmi-Aalto Teija
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Palosaari Juha
1.australianterrieriBluepepper's Grumpy, om. Kauppinen Päivi & Ahola Marjo
2.cairnterrieriJack Des Bords De Loire, om. Niemi Riina-Kaisa
3.skotlanninterrieriFlippix Security System, om. Hietanen Mia
4.dandiedinmontinterrieriDanchester's Quite Perfect, om. Tuomenoksa Hanne
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Nummijärvi Esko
1.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Suvijuhla, om. Kinos Katariina & Kinos Kimmo
2.mäyräkoira, karkeakarvainenCurlyco Let Me Fox, om. Vottonen Sari
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenNaa-Naan Saumat Suoriksi, om. Asp Anne
4.mäyräkoira, lyhytkarvainenJokahaun Walter, om. Silvennoinen Noora
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Lahtovaara Riitta
1.karjalankarhukoiraTapiottaren Pyry, om. Mattsson Iiro
2.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Queen, om. Turunen Petri
3.portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieniTähtitaivaan Staffan, om. Viljanen Nina & Paananen Esko
4.länsigöötanmaanpystykorvaJaxonville Åå-La-Laa Lady, om. Helenius Oili
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Lahtovaara Riitta
1.suomenajokoiraVälimäen Gitta, om. Mansikka Riku & Skedlund Sanna
2.rhodesiankoiraKizimbi Tikiti, om. Limnell Ursula
3.gascognenbassettiLeonard Des Vallees Longeronnaises, om. Kujanen Sarianna & Kujanen Juho
4.pesukarhukoiraNecku Coon Crazy, om. Savolainen Heidi & Savolainen Vuokko
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Pylvänäinen-Suorsa Marjatta
1.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Linna Taija & Rajamäki Tommi
2.pointteriWeimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina
3.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Bergsten Janette & Bergsten Kirsti
4.lyhytkarvainen unkarinvizslaAmbravittoriya Victory, om. Mumm Katri
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Doval Sanchez Jose M
1.novascotiannoutajaKitimat Big Leaf Maple, om. Marja Koski
2.amerikancockerspanieliHappy Hullabaloo Everybody Loves, om. Heikkinen Outi & Hämäläinen Karoliina
3.englanninspringerspanieliAdamant's Fortune Is Future, om. Kangaslampi Sari
4.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Pylvänäinen-Suorsa Marjatta
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMiniwin's Made In Heaven, om. Björnström-Lehtonen Nina
2.mopsiWesterholmen Under My Thumb, om. Vana Päivi & Nieminen Risto
3.venäjäntoy, lyhytkarvainenEcho Rt Holy Terror, om. Vittaniemi Tiina
4.tiibetinspanieliBhu Laen's Cassia, om. Nieminen Mari
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Timonen Unto
1.afgaaninvinttikoiraPramya Call To Fame, om. Suominen Anne-Maj
2.irlanninsusikoiraTinwhistle's Swan Lake, om. Niemelä Taina
3.venäjänvinttikoiraYegorov Morning Glory, om. Piippo Seija & Piippo Jari
4.salukiAziz Pacifico, om. Ekblad Sanja & Soininen Pasi
v.2019.12.07(02)