Jyväskylä KV 11.11.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Matthes Morten
1.partacollieMemorylane The Divine Miz M, om. Brusin Nina & Friis Christa
2.australianpaimenkoiraImperial-Whist's-Hert-Honors Des Terres De Laumeneel, om. Hietala Heidi
3.sileäkarvainen collieClingstone's Make A Cake, om. Riepponen Marianna
4.shetlanninlammaskoiraBluemeadow's Sweet Raspberry Pie, om. Ojala Niina & Ruotsalainen Kirsi & Rautapuro Jasmine
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Pehar Tino
1.venäjänmustaterrieriAvrora Russkiy Spetsnaz, om. Puska Mia
2.berninpaimenkoiraGoldbear's Frank Zappa, om. Pietikäinen Arja
3.leonberginkoiraIrtokarvan Titus, om. Kallberg Veli-Pekka
4.hovawartHayaklause Inrigo, om. Pajukoski Martti
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Merati Lorena
1.borderterrieriOmmik's Kassandra, om. Mustonen Anna & Nykänen Helvi
2.karkeakarvainen kettuterrieriYunus V.D. Bismarckquelle, om. Tervonen Paavo & Palosaari Juha
3.valkoinen länsiylämaanterrieriWho's Just The Way You Are, om. Okkonen-Volk Marika
4.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Pekka
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Busta Jan
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTreis Pinheiros Wild Again Sw, om. Hirvonen Sari
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenMisbe's Lionheart, om. Björkman Riikka
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenNadir Senergetii Dagi-Dog, om. Toikka Katriina
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenWoodbrooks Macklemore, om. Laine Pirjo
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Eerola Tapio
1.siperianhuskySnowfrost Silver Stone, om. Veijonen Tarja
2.akitaRosia Kara Eira, om. Alatalo Heidi & Toppi Susanna
3.suomenpystykorvaKekkeruusin Vellamo, om. Ala-Iso Perttu
4.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Queen, om. Turunen Petri
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Homem De Mello Jose
1.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina
2.grand basset griffon vendéenHocus Pocus Van Tum-Tums Vriendjes, om. Leinonen Hanna
3.suomenajokoiraJänistenherran Celeste, om. Lepistö Jaana
4.dunkerinajokoiraSivesindhøgdas D Odin, om. Haapiainen-Liikanen Auli
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Mähönen Markku
1.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke
2.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette
3.gordoninsetteriGoango Black I Want It All, om. Caldén Nina&Joakim
4.stabijhounSinisuven Fernando, om. Härmä Minna
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Kane Frank
1.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi
2.kultainennoutajaDewmist Duplicity, om. Serguskin Piia & Jaakkola Marjo
3.englanninspringerspanieliAdamant's Over The Moon, om. Parviainen Suvi
4.amerikancockerspanieliVery Vigie Let It Be, om. Vartiainen Sanna & Paulsen Vibeke & Huovila Pirjo
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Thorpe Marie
1.mopsiHongotar Circus Is In Town, om. Vallin-Heino Helena & Santanen Maiju
2.lhasa apsoChic Choix Cleopatra Eurydice, om. Helistölä-Laurila Piia
3.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenEquerry's Better Late Than Never, om. Turunen Leena
4.löwchenGwaihir's Fonda Grace, om. Lemberg Lena & Lemberg Joanna
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Cochetti Francesco
1.whippetSagramour Graceful Henrietta, om. Aaltio Marina & Timonen Unto & Miettinen Sampo
2.salukiSoheil Nour Caspian Al Bhazim, om. Wunsch Christel & Airenne Britta
3.afgaaninvinttikoiraScaramis Gimmie That Girl, om. Suokas Salla & Airas Liisa & Nikitin Mia
4.skotlanninhirvikoiraChic Choix Dhulert Douglas, om. Urpilainen Jaana & Urpilainen Jyrki & Urpilainen Inka
v.2019.06.17(01)