Saimaa Easter Dog Show - Imatra KV 31.03-02.04.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lehtonen Maija
1.bordercollieDevils Shepherd Biggest Flame, om. Päärnilä Tellu
2.welsh corgi pembrokeMyway's Let It Be Me, om. Kosunen Maija
3.sileäkarvainen collieClingstone's Make My Day, om. Nyman Molli & Asikainen Satu
4.belgianpaimenkoira, groenendaelTendance Dynamis, om. Seppänen Emmi
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Eerola Tapio
1.kääpiöpinseriA'dreams Black Oskar, om. Haapaniemi Sari-Sisko
2.tiibetinmastiffiDar Shing Malag, om. Pitkänen Jorma
3.kääpiösnautseri, valkoinenBadhairday, om. Puska Mia & Puska Maija
4.leonberginkoiraAmicus Optimus Cassius, om. Kukharskaya N. N., Venäjä
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Eerola Tapio
1.jackrussellinterrieriJackobean La Scuola De' Gelosi, om. Koutuaniemi Jenni
2.cairnterrieriSanderfield Sky Diver, om. Saruaho Lotta
3.valkoinen länsiylämaanterrieriWho's Queen Hunter, om. Lehtonen Vesa & Kalima Ingrid & Lönqvist Leif
4.dandiedinmontinterrieriDanchester's Quite Perfect, om. Tuomenoksa Hanne
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Shiboleth Myrna
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenLenholl Admire, om. Pokrovskaya Yu, Venäjä
2.mäyräkoira, lyhytkarvainenHiekkalinnan Golden Fashion Girl, om. Hiekkamies Janette & Hiekkamies Sari
3.mäyräkoira, karkeakarvainenJerriman Killing Fantasy, om. Vuorinen Lotta
4.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Suvijuhla, om. Kinos Katariina & Kinos Kimmo
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Tesics György
1.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna & Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
2.shibaHandzimemesite Furukava, om. Varvarskaya P, Venäjä
3.faaraokoiraNorthgate's Prince Charming, om. Murto Salla & Ukura Hanna & Valkama Jesse
4.chow chowBlack Kindom Jeweler, om. Dvorezkaya S.V., Venäjä
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Vretenicic Miodrag
1.suomenajokoiraKoivukulman Ilo-Jeku, om. Puttonen Martti
2.dalmatiankoiraDiamond Dal's Poppy, om. Rantasalo-Nyman Mirja & Nyman Erica
3.beagleLatoria Irinstyle, om. Sharkadi O.F., Venäjä
4.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina & Robertson Sara
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Giura Anca
1.pointteriMiswaki's Believe You Can, om. Kahri Katariina & Vartiainen Sanna
2.lyhytkarvainen saksanseisojaTaka-Tapiolan Iivar, om. Jääskeläinen Veera
3.italianseisojaFikret's Feel The Fire, om. Tenhunen Marika & Tenhunen Teemu
4.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Janette Bergsten & Kirsti Bergsten
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Zhuk Anatoli
1.amerikancockerspanieliSanparti's Born To Be Vigie, om. Kangas Heidi & Vartiainen Sanna & Huovila Pirjo
2.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
3.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi
4.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Giura Anca
1.bichon friséJitterbop Clap Your Hands, om. Närkki Marella
2.tiibetinspanieliLilileian Keeper For Life, om. Rantakangas Katja
3.lhasa apsoKhinjan Stripped Tiger, om. Kares Juha & Hatrell Sarah
4.phalèneDollbabies Bono Bliss Of Sound, om. Telesh Sofia & Fraimane Ilza, Venäjä
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Tesics György
1.azawakhMani-Mani De La Route Jacques Coeur, om. Rönhovde Claudia & Rönhovde Tuija
2.sloughiTabani Schuru-Esch-Schams, om. Alén Maria
3.italianvinttikoiraLovoly's Caffe Latte, om. Liius Mirve & Liius Kirsi
4.unkarinvinttikoiraIlla-Berek Áfonya For Blixten, om. Arhima-Oinonen Marja-Leena & Oinonen Kyösti
v.2019.12.07(02)