Rauma Show 2018 26-27.05.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Junehall Petra
1. partacollie
Memorylane Lance Charmstrong, om. Orajärvi Kaisa, Turku
2. welsh corgi pembroke
Haywire's Visible Voyager, om. Siivonen Mari, Noormarkku
3. australianpaimenkoira
Damani Dream Good Luck, om. Putkonen Mia & Parviainen Eija, Enonkoski
4. belgianpaimenkoira, tervueren
Flammeus Superstar, om. Hotanen Tiina & Hotanen Ann-Sophie, Turku
Kuvat Harri Natunen
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Pehar Tino
1. tornjak
Tops, om. Luoto Titta & Filipovic Robert & Tanninen Auli, Tarttila
2. berninpaimenkoira
Berondan Belicia, om. Reunanen Kirsi, Rauma
3. espanjanmastiffi
Bellucci Monica De El Siledin, om. Tanninen Auli, Kaasmarkku
4. pyreneittenkoira
Chenespace Champagne Please, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia Ja Tuulia, Loimaa
Kuvat Harri Natunen
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Constantine-Amodei John
1. sileäkarvainen kettuterrieri
Ketkumetkun Claudia, om. Syrjälä Pauliina, Vinkkilä
2. dandiedinmontinterrieri
Danchester's Quite Perfect, om. Tuomenoksa Hanne, Helsinki
3. valkoinen länsiylämaanterrieri
Loving You Liebe Meines Bebens, om. Ruokonen Sari, Vesilahti
4. norfolkinterrieri
Hooligan Hyperlink, om. Engblom Minna, Turku
Kuvat Harri Natunen
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Savolainen Tuula
1. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen
Freckle-Face Dascha, om. Lampero Markku & Lampero Pirjo, Sastamala
2. mäyräkoira, pitkäkarvainen
Huppaluuran Suvi Suloinen, om. Toppila Sinikka, Eura
3. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen
Naa-Naan Sukat Makkaralla, om. Skyttä Saila, Nakkila
4. mäyräkoira, karkeakarvainen
Freckle-Face Bugatti, om. Lampero Pirjo, Sastamala
Kuvat Harri Natunen
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Mäkinen Maija
1. amerikanakita
Memorylane T-For-Temptation, om. Niemi Teija & Vuorenheimo Joni & Brusin Nina, Pori
2. lapinporokoira
Suukkosuun Shamaani, om. Laitinen Sari & Hiltunen Pinja, Kajaani
3. suomenpystykorva
Pykälän Onnen Potku, om. Silomäki Päivi & Lielahti Toivo & Lielahti Anni, Parkano
4. faaraokoira
Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter, om. Nieminen Riikka & Hall Jenny, Turku
Kuvat Harri Natunen
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Holm Marianne
1. dalmatiankoira
Zabavan Tazzia, om. Nina Laine & Laine Kiira, Rusko
2. rhodesiankoira
Tarujen Apollo, om. Lemmetyinen Miia, Vantaa
3. sveitsinajokoira, berninajokoira
Décent Dauphin Bohemia Hill, om. Yrjänä Tommi & Yrjänä Jaana, Naantali
4. beagle
Kertalaakin Cat'astrophe Alert, om. Valkoniemi-Sjöblom Päivi, Mustio
Kuvat Harri Natunen
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Byrnes James
1. punainen irlanninsetteri
Flamerish My Sweet Miracle, om. Nummenranta Asta & Vainikka Ville, Topeno
2. pointteri
Weimpoint N Seasyde No Autographs Pls, om. Lahikainen Katariina & Pilatus Kristina, Lammi
3. sininenpicardienspanieli
Rosagrus Nebula, om. Stigzelius Katja, Helsinki
4. karkeakarvainen saksanseisoja
Tankolammen Pastori, om. Valtonen Päivi, Uusikaupunki
Kuvat Harri Natunen
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Pehar Tino
1. portugalinvesikoira
Tajmadoran Osiris, om. Käpynen Merja & Käpynen Heini, Pohja
2. amerikancockerspanieli
Happy Hullabaloo Everybody Loves, om. Heikkinen Outi & Hämäläinen Karoliina & Susi Taru, Kangasala
3. labradorinnoutaja
Soldalens Lady Marmalade, om. Hokkanen Kati, Espoo
4. kooikerhondje
Manusia's Olivia, om. Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa, Pori
Kuvat Harri Natunen
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Tast Harry
1. villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen
Miniwin's Made In Heaven, om. Björnström-Lehtonen Nina, Porvoo
2. bolognese
Luminosa Reginetta Di Bellezza, om. Nikkilä Susanna, Espoo
3. villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen
High Heels Diamonds Are Forever Ms, om. Laulumaa Juulia, Turku
4. japanese chin
Imachin Akihiko, om. Seikola Elina & Ahola Anna, Rauma
Kuvat Harri Natunen
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Holm Marianne
1. azawakh
Azamour Najla, om. Rönhovde Tuija & Rönhovde Claudia, Kauniainen
2. skotlanninhirvikoira
Chic Choix Dhulert Douglas, om. Jaana Urpilainen & Urpilainen Jyrki & Urpilainen Inka, Jyväskylä
3. saluki
Amiyat Esfandia, om. Karjaluoto Minna, Hietamäki
4. whippet
Softouch Ramayana, om. Koski Sanna, Espoo
Kuvat Harri Natunen
v.2018.06.26(01)