Sawo Show 2018 sunnuntai - KV 05.08.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Sinko Stefan
1.sileäkarvainen collieTimonan Veronica Velvet, om. Tikkanen Tuula
2.belgianpaimenkoira, tervuerenFlammeus U Make Me Love, om. Sorsa Tarja
3.pitkäkarvainen collieBlack Elles Non Stop Drifting, om. Pönni Eeva & Alvasto Eija & Pönni Marko
4.welsh corgi pembrokeHaywire's Visible Voyager, om. Siivonen Mari
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Draganescu Marian
1.kääpiöpinseriA'dreams Black Oskar, om. Haapaniemi Sari-Sisko
2.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne
3.kääpiösnautseri, valkoinenJettyspoof's Halloween Hunter, om. Jokela Sara
4.venäjänmustaterrieriAvrora Russkiy Spetsnaz, om. Puska Mia
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Pettersson Cindy
1.karkeakarvainen kettuterrieriShark V.D. Bismarckquelle, om. Tervonen Paavo & Palosaari Juha
2.kerrynterrieriSlievemish Yogibear, om. Hallsten Tiina
3.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Worth It, om. Nyman Molli & Salonen Juulia & Tammiala-Salonen Tuulikki
4.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Pekka
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Kostopoulos George
1.mäyräkoira, lyhytkarvainenZaron Noisette Bar, om. Pitkänen Jaana & Karhunen Kati
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenSagotax Illmariga Ingolf, om. Pekkarinen Satu
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenBeauty's Gold Absolut Diamond, om. Junttila Anna
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenFormula Uspeha One Sweet Apple, om. Hiekkamies Janette & Hiekkamies Sari
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Malo Alcrudo Rafael
1.samojedinkoiraSmiling Snowball Luminrous Pandora, om. Chen Ying, Australia
2.siperianhuskyNimare's Baby Spice, om. Virkkunen Niina & Penttonen Veera
3.basenjiEvonty French Kiss, om. Sergeeva Yulia, Venäjä
4.eurasierKarhunpesän Graniitti-Gugu, om. Pajunen Anna
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Talvitie Marja
1.dalmatiankoiraDouble Dot's Black Highland, om. Pirinen Mia
2.rhodesiankoiraMurumbis Bright Brolle For You, om. Hartikka Liisa
3.beagleKarkkarinnan For Your Eyes Only, om. Rissanen Taina
4.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina & Robertson Sara
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari De Giuliani Claudio
1.englanninsetteriSett Patrol's Crocodile Man, om. Koivukangas Anna & Koivukangas Jani
2.karkeakarvainen saksanseisojaRikurovan Imor, om. Salmi Jukka & Salmi Katja
3.pointteriMiswaki's Believe You Can, om. Kahri Katariina & Vartiainen Sanna
4.bourbonnaisinseisojaCanine Dollaloddi, om. Viinikka Marjo
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Oliveira Rui
1.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2.kultainennoutajaDewmist Dawson Creek, om. Rydell Annica, Ruotsi
3.walesinspringerspanieliFerndel High Flyer, om. Korpi Mariann & Finnig Anett & Korpi Markku
4.lagotto romagnoloWildfinn Laverda, om. Kuusinen Salla-Mari & Kuusinen Harri
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Matejcic Jasna
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenHaydee's Messenger, om. Alapiha Tuija
2.villakoira, toyEquerry's Bitch Slap, om. Kärki Tuija
3.coton de tuléarSimply Grand Schumann, om. Saarijoki Heidi & Peltola-Gladic Jenni
4.ranskanbulldoggiFriedrich's Boomshakalaka, om. Pöyhönen Pia
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Cox Laura
1.venäjänvinttikoiraYegorov Morning Glory, om. Piippo Seija & Piippo Seija
2.afgaaninvinttikoiraPramya Face For The Game, om. Hietaoja Sanna
3.irlanninsusikoiraTinwhistle's Swan Lake, om. Niemelä Taina
4.whippetC'mon Angels Face, om. Pelttari Janita & Valonen Katariina
v.2019.11.19(01)