Sawo Show 2018 lauantai - NORD 04.08.2018
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Cronander Åke
1.shetlanninlammaskoiraMoorwood Special Bracelet, om. Svarstad Birgitta, Ruotsi
2.welsh corgi pembrokeHaywire's Visible Voyager, om. Siivonen Mari
3.belgianpaimenkoira, tervuerenFlammeus U Make Me Love, om. Sorsa Tarja
4.schipperkeBlack Wizard's Fan Club Member, om. Granström Anne
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Holm Marianne
1.kääpiösnautseri, musta-hopeaJuliuksen Essere Amico, om. Hartikainen Tytti
2.bokseriHelios Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne & Pietilä Sinikka
3.snautseri, pippuri & suolaDelonnix Cormick, om. Välilä Hanna-Mari
4.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenEdendane's Shine Like A Diamond, om. Salmi-Aalto Teija
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Malo Alcrudo Rafael
1.sileäkarvainen kettuterrieriShoutinghill Memory Of The Past, om. Mulari-Karvonen Satu
2.englanninkääpiöterrieriFwaggles She's A New Endeavour, om. Laitinen Sari & Hiltunen Pinja & Kahrs Kirsti&Eirik
3.skyenterrieriCragsmoor Good Fellow, om. Sainio Kirsi & Zaphiris Eugene & Kitti Carina
4.norwichinterrieriSirakkaan Day Dream, om. Lehtonen Anita
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Malo Alcrudo Rafael
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenGozzytix Hiphei, om. Vuorio Tiina
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenRodels Shady Lady, om. Ståhlberg Perttu
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Kesä-Esa, om. Toppila Sinikka
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenCressfield's Viva Las Maple, om. Hoffrén Eeva-Liisa & Kuutti Marjukka
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Mattila Paavo
1.samojedinkoiraSmiling Snowball Luminrous Pandora, om. Chen Ying, Australia
2.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Lakupekka, om. Pölönen Mia
3.saksanpystykorva, keeshondEerondaali In Flames Again, om. Jokela Susanne
4.lapinporokoiraLumiturpa Sukkela, om. Laitinen Emma
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Finne Leni
1.rhodesiankoiraAries Khan Margaret Tatcher Of Lumottu, om. Lindqvist Nina & Kontala Pinja
2.pieni gascognenajokoiraLancelot Des Gorges De Ciara, om. Koivisto Sohvi & Koivisto Juho
3.petit basset griffon vendéenSoletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina & Robertson Sara
4.basset houndLake Park Quentin, om. Kilpinen Piia
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Oliveira Rui
1.karkeakarvainen saksanseisojaRikurovan Imor, om. Salmi Jukka & Salmi Katja
2.punainen irlanninsetteriEntice Karibbean Pirate, om. Linna Taija & Rajamäki Tommi
3.englanninsetteriSett Patrol's Crocodile Man, om. Koivukangas Anna & Koivukangas Jani
4.pointteriMiswaki's Believe You Can, om. Kahri Katariina & Vartiainen Sanna
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Frisk Svante
1.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2.espanjanvesikoiraSantonja Gasolina, om. Tauriainen Marita & Tauriainen Janniina
3.englanninspringerspanieliGoldmoore's Make It Happen, om. Hovila Tarja
4.cockerspanieliCoastline Johnny B.Good, om. Korpi Mariann & Finnig Anett
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Chalmers Lesley
1.havannankoiraJatakabi's Shake It, om. Lohtari Sanna & Kela Noora & Jaatinen-Niemi Taina
2.coton de tuléarSimply Grand Schumann, om. Saarijoki Heidi & Peltola-Gladic Jenni
3.lhasa apsoChic Choix Bye Bye Blackbird, om. Helistölä-Laurila Piia & Kopola Sanna
4.tiibetinterrieriFabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo Tarja
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Timonen Unto
1.italianvinttikoiraDervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Haarla Pia & Ukura Hanna
2.afgaaninvinttikoiraPramya Face For The Game, om. Hietaoja Sanna
3.venäjänvinttikoiraYegorov Morning Glory, om. Piippo Jari & Piippo Seija
4.skotlanninhirvikoiraDirewolf Mac Custennin, om. Hellman Tapio
v.2019.11.19(01)