Hau-Hau Dog Show 2017 - Tampere KV 26.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lawless Paul
1.partacollieMemorylane Hell Of A Step, om. Pietarila Satu & Pietarila Vesa, Oulainen
2.bordercollieDevils Shepherd Beautiful Secret, om. Päärnilä Tellu, Kotka
3.welsh corgi pembrokeMyway's Let It Be Me, om. Kosunen Maija, Längelmäki
4.schipperkeFandal's Vilhelm, om. Jalomeri Pia, Elimäki
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Junehall Petra
1.suursnautseri, mustaStablemaster's Arsene Lupin, om. Fabergé Frances, Vihti
2.newfoundlandinkoiraGoldbear's Kentucky Klondike, om. Seima Markku, Sahalahti
3.kääpiöpinseriA'dreams Black Sisu, om. Vierula Raili, Lahti
4.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne, Forssa
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Krol Piotr
1.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Worth It, om. Nyman Molli & Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia, Villähde
2.cairnterrieriRocco's Collar Sparky Super Guenon, om. Toivanen Anja, Naantali
3.airedalenterrieriBig Lady's Iron Duke, om. Von Koch Pia, Helsinki
4.skotlanninterrieriQuaint Random Play, om. Portala Reijo, Espoo
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Lepasaar Siret
1.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenAngelina Pet Vitoraz, om. Miettinen Sampo & Timonen Unto, Hyvinkää
2.mäyräkoira, karkeakarvainenTappijalan Miss Marple, om. Siljander Nina & Siljander Toni & Lehtolammi Nina, Forssa
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenÖrnbergets Tarantino, om. Nurmi Jetta, Pori
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenNaa-Naan Saumat Suoriksi, om. Asp Anne, Helsinki
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Babianskiene Audrone
1.saksanpystykorva, keeshondEerondaali Gambler, om. Turunen Petri, Lempäälä
2.faaraokoiraNcm's All That Glitters Is Gold At Northgate, om. Ukura Hanna, Lumijoki
3.samojedinkoiraAgrarium Daa Daa Dear Dylan, om. Remesaho Kaija & Neva Susanna, Toholampi
4.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli, Eteläinen
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Kumpumäki Veli-Pekka
1.petit basset griffon vendéenMingrand's Written In Stars, om. Leinonen Hanna, Sauvo
2.suomenajokoiraVitikon Roomeo, om. Viitikko Veli, Valkeakoski
3.dalmatiankoiraGracilis Nemiroff Vodka, om. Nikumaa Henna & Rundgren Aatu & Nurmi Outi, Kärjenniemi
4.baijerinvuoristovihikoiraAmber Hope Celibacy, om. Boman Nea, Espoo
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Lepasaar Marko
1.englanninsetteriBlue Baltic's No Man Left Behind, om. Raski Aliisa, Valkeakoski
2.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke, Nokia
3.pointteriWeimpoint Naughty Wizard Of Oz, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Jääskeläinen Timo, Puponmäki
4.lyhytkarvainen unkarinvizslaAmbravittoriya Victory, om. Mumm Katri, Harjavalta
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Jakkel Tamas
1.englanninspringerspanieliAdamant's Fortune Is Future, om. Kangaslampi Sari, Nokia
2.portugalinvesikoiraAdventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku
3.lagotto romagnoloFoogel Basileo, om. Fernelius Eija & Fernelius Sanni & Fernelius Sanni, Pirkkala
4.barbetAntonio Curly Heaven, om. Paananen Auli, .
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Collins Marleen
1.coton de tuléarAmoureux Coton's Champions Lionel, om. Hurula Henna, Turku
2.löwchenRoyalgrowl The One, om. Lankinen Tuija, Pirkkala
3.bostoninterrieriBarroco's Unique, om. Hyvärinen Tarja, Halkia
4.kiinanpalatsikoira, pekingeesiEleena's Dream Dana De Lux, om. Salo Karoliina, Tuusula
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Bystrup Annette
1.salukiEl-Ubaid's Sincerity Isis, om. Seppä Annmari, Pulp
2.venäjänvinttikoiraYegorov Morning Haze, om. Sundberg Virva & Piippo Seija & Jari, Kokkola
3.afgaaninvinttikoiraPramya Call To Fame, om. Suominen Anne-Maj, Parainen
4.englanninvinttikoiraKimsar Double Check, om. Linkopuu Saila, Helsinki
v.2018.04.11(01)