Rovaniemi KV 24-25.06.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Stefanescu Cristian
1.brienpaimenkoira / briardiTrésor De Brie Ikas Fauve Af, om. Erkkilä Siru, Kaivanto
2.saksanpaimenkoiraEtna Av Rottenhaller, om. Aslaksen/Axelsen Henning/Gry, Norja
3.shetlanninlammaskoiraWhirling's Aim Is To Delight, om. Rahko Minna, Tornio
4.vanhaenglanninlammaskoiraGrizzly Dream Complicated Heart, om. Jakobsen Karethe, Norja
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Soleckyj Szpunar Viva Maria
1.bullmastiffiLibrrani's High Performance Alonso, om. Alaluusua Viivi & Durrani Imran & Timlin Satu, Tervalampi
2.berninpaimenkoiraBernbear's Afrodite, om. Martikainen Miia, Käärmelahti
3.snautseri, pippuri & suolaGabriel Artax's Angels, om. Pehkonen Mikko, Kempele
4.bernhardinkoira, pitkäkarvainenKing-Baronen's Amulette Rose, om. Pallari Mika, Ii
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Baic Boris
1.australianterrieriBluepepper's Flying-Fox, om. Ahola Marjo & Leinonen Marja & Oikarinen Nina, Sotkamo
2.walesinterrieriHigh Voltages Givenchy, om. Kelloniemi Heini & Kelloniemi Katja, Kiiminki
3.skotlanninterrieriFilisite Brash Tattoo By Spirit, om. Kirianova Anna, Venäjä
4.norwichinterrieriZondas Xtra Smart Guy, om. Wistbacka Asta Inkeri, Teerijärvi
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Jokisilta Hannele
1.mäyräkoira, pitkäkarvainenSagotax Hövliga Holger, om. Saarenpää Mari, Tornio
2.mäyräkoira, karkeakarvainenEvening's Spirit Of Lapland, om. Isaksson Johanna, Rovaniemi
3.mäyräkoira, lyhytkarvainenNimik Hovsa Hodja, om. Alaluusua Viivi & Allerup Nielsen Michael, Tervalampi
4.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenMagik Rainbow Zz Top, om. Heinonen Jaana, Raisio
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Karlsdotter Nina
1.suomenlapinkoiraLecibsin Sappa, om. Suihkonen Minna, Ii As
2.shibaBlue Ivy Tanegashima No-Mikoto, om. Törnqvist Filip, Ruotsi
3.faaraokoiraNcm's All That Glitters Is Gold At Northgate, om. Ukura Hanna, Lumijoki
4.samojedinkoiraAkemoss Great Gandalf, om. Härkönen Satu, Pieksämäki
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Balogh Zsuzsanna
1.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Grand Olivier, om. Kunnari Eija, Porvoo
2.dalmatiankoiraLiconda's Breaking The Silence, om. Nilsson Linda, Ruotsi
3.suomenajokoiraRäntäaamun Pihla, om. Remes Eeva, Rovaniemi
4.rhodesiankoiraAflands Bushira Barika, om. Slydahl Målfrid, Norja
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Nilsson Kurt
1.punainen irlanninsetteriOriginal Gigglin Glenda, om. Lehto Krista, Tampere
2.pointteriWeimpoint Naughty Wizard Of Oz, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Jääskeläinen Timo & Vartiainen Sanna, Puponmäki
3.gordoninsetteriSunny Prides Pressure, om. Palmquist Maria, Vännäs
4.italianseisojaHeinäaron Affare Fatto, om. Broas Maaria & Kärnä Antti, Oulu
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Volarikova Linda
1.amerikancockerspanieliVery Vigie Late Night Show, om. Huovila Pirjo & Vartiainen Sanna, Lappeenranta
2.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo, Övermalax
3.englanninspringerspanieliHigh Score Just Like Flying, om. Öhman Annsofie, Ruotsi
4.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi & Kahri Katariina, Heinola
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Balogh Zsuzsanna
1.lhasa apsoChic Choix Ta Sen Knockout, om. Tumppila Mimmi, Vantaa
2.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenLitviks Lancome, om. Kari Jonna, Joensuu
3.shih tzuFly Fly Hanky Panky, om. Tumppila Mimmi, Vantaa
4.mopsiRoyalgrowl The Hope, om. Ojala Ilpo & Kyngäs Veera, Kiiminki
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Nilsson Kurt
1.azawakhTraku Anwara Akachi, om. Isaksson Marina & Isaksson Ida, Elimäki
2.whippetPlay A While Roseland, om. Andersson Inger Elisabeth, Ruotsi
3.irlanninsusikoiraScintillas Einstein, om. Svensson Lars-Gunnar & Svensson Susanne & Svensson Lars-Gunnar, Ruotsi
4.afgaaninvinttikoiraIngenue Touareg Of Azawad, om. Tissari Mika & Tissari Henna, Kemi
v.2017.11.27(01)