Oulun Iloisen Koiran Näyttely, sunnuntai 16.07.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Blessing Regina
1.australianpaimenkoiraSeventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara
2.shetlanninlammaskoiraSt.Kilda's Take The Lead, om. Thorshaug Mona-Rita, Norja
3.sileäkarvainen collieDiamondfox Miracle Of Blue Sky, om. Iivonen Päivi
4.belgianpaimenkoira, tervuerenFigaron Queen Mary, om. Partanen Sirpa
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Tevalin Kirsi
1.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne
2.pyreneittenkoiraChenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia Ja Tuulia
3.kääpiöpinseriA'dreams Black Winner Jr, om. Rönkkö Esa
4.berninpaimenkoiraRiccarron Santa Fe, om. Ylä-Mononen Satu
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Butrimova Kornelija
1.australianterrieriSomehow Bar Fly, om. Ahola Marjo & Leinonen Marja & Liukkonen-Järvinen Terhi
2.valkoinen länsiylämaanterrieriWhite Villan King Of Hearts, om. Jaakkola Minna
3.brasilianterrieriGingerale, om. Paju Anette & Paju Mika
4.bedlingtoninterrieriJewelbox Bonnie Jet-Setter, om. Mäkelä Maria
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Sume Anne
1.mäyräkoira, karkeakarvainenFreckle-Face X-Files, om. Lampero Pirjo & Lampero Markku
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenEnergy Elegance Evlampia, om. Pirinen Saana & Matejcic Jasna
3.mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainenNaa-Naan Saumat Suoriksi, om. Skyttä Saila & Asp Anne
4.mäyräkoira, pitkäkarvainenQuickfeet Marco Polo, om. Kanniainen Heikki Ja Arja
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Beradze Iuza
1.saksanpystykorva, keeshondMinejas Cool Chicco, om. Poussu Leena
2.japaninpystykorvaBella Godivas Isidorus, om. Haromo Heidi & Heikkinen Krista
3.samojedinkoiraAgrarium Daa Daa Dear Dylan, om. Remesaho Kaija
4.saksanpystykorva, pomeranianNicoret's Malena, om. Häkkilä Heidi & Jääskeläinen Sari
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.rhodesiankoiraJelany Red Djimbo Farey, om. Verenkova Alla & Kamle Elena, Venäjä
2.petit basset griffon vendéenBoom Chigaco Van Tum-Tum's Vriendjes, om. Leinonen Hanna & Huikeshoven Gwen
3.suomenajokoiraSatumeren Madonna, om. Mikkonen Emma & Mikkonen Veli
4.basset houndZhenavi Arnis De Luxe, om. Kilpinen Piia
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.italianseisojaInspirations Il Vino Fantastico, om. Stenbro Eirin, Norja
2.englanninsetteriBlue Baltic's Ultra Sonic Bullet, om. Pietikäinen Anu
3.spinoneFragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala Juho
4.karkeakarvainen saksanseisojaRikurovan Iira, om. Haarala Pia & Haarala Juho
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Garivaldis Athanasios
1.englanninspringerspanieliAdatza's This Is Your Song, om. Paassilta Tua
2.cockerspanieliNeshpo's Questions Will Be Asked, om. Olsen Kristin, Norja
3.amerikancockerspanieliFabelsfee Hate It Or Love It, om. Oinonen Heidi
4.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Cochetti Francesco
1.mopsiRoyalgrowl The Hope, om. Ojala Ilpo & Kyngäs Veera
2.bichon friséPetit Ami's Robin, om. Keinänen Elina
3.lhasa apsoChic Choix Faith Hope Love, om. Kallela Karoliina & Kopola-Hirsimäki Sanna
4.bologneseLuminosa Magia Del Natale, om. Nikkilä Susanna
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Mijatovic Jadranka
1.irlanninsusikoiraRiverwolf Jost Van Dyke, om. Perälä Maarit & Perälä Tomi & Lehto-Nevala Riitta
2.italianvinttikoiraLux Loral Tristan Tiberio, om. Volkova Natalja, Viro
3.afgaaninvinttikoiraPramya Don't You Want Some, om. Nisula Janika
4.whippetMossbawnhill No Regrets, om. Edlin Maria, Ruotsi
v.2018.06.26(01)