ELO-KARELIA KR 13.08.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Pohling Josef
1.australianpaimenkoiraSeventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara, Huittinen
2.sileäkarvainen collieClingstone's Make A Cake, om. Riepponen Marianna, Espoo
3.partacollieMemorylane Game Set Match, om. Muttonen Jaana & Brusin Nina
4.vanhaenglanninlammaskoiraShaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Merja And Erno, Espoo
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Rozman Katja
1.newfoundlandinkoiraVaskipuron Hercules Hirmuinen, om. Turunen Sari, Juuka
2.berninpaimenkoiraBernbear's Afrodite, om. Martikainen Miia, Käärmelahti
3.kääpiöpinseriPinserella's Rinaldo Rosso, om. Kiviniemi Paula, Harjavalta
4.hovawartNagy Narania's Amidala, om. Saarinen Saija, Nurmijärvi
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Miller Peter
1.jackrussellinterrieriLet's Rock Querida Mía, om. Bly Karoliina & Artes Niina, Klaukkala
2.dandiedinmontinterrieriDariant Egypt, om. Keränen Pekka, Iisalmi
3.sileäkarvainen kettuterrieriTexforrier Worth It, om. Nyman Molli & Salonen Juulia & Tammiala-Salonen Tuulikki, Villähde
4.skotlanninterrieriFlippix Sunday Best, om. Taipale Tuula & Taipale Jonna, Kouvola
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Pauna Catrinel
1.mäyräkoira, karkeakarvainenJerriman One Of A Kind, om. Silvasti Emmi, Klaukkala
2.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenQualit-Quast Oslo, om. Laine Pirjo, Vantaa
3.mäyräkoira, lyhytkarvainenZaron Noisette Bar, om. Pitkänen Jaana & Karhunen Kati, Suonenjoki
4.mäyräkoira, pitkäkarvainenMetsänfaunus Ixiavenla, om. Eskelinen Sirpa, Niittylahti
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Griol Michel
1.faaraokoiraNcm's All That Glitters Is Gold At Northgate, om. Ukura Hanna, Lumijoki
2.basenjiKimwitu's Escamillo, om. Kuittinen Tuija & Kyttä Hanna-Leena, Kuopio
3.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli
4.samojedinkoiraAkemoss Kolttonen, om. Härkönen Satu, Pieksämäki
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Stockmari Harto
1.suomenajokoiraSatumeren Madonna, om. Mikkonen Emma & Mikkonen Veli, Jyväskylä
2.beagleSkilos Mas Reach For The Stars, om. Piibemann Susanna & Pajunen Jarkko, Myllykoski
3.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Grand Une Farandole, om. Aaltovirta Maria, Porvoo
4.basset artésien normandRitzypal's Forest Wizard, om. Vigren Virpi, Pori
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Connolly Morag
1.pointteriWeimpoint Naughty Wizard Of Oz, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Jääskeläinen Timo & Vartiainen Sanna, Puponmäki
2.spinoneFragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala Juho, Pattijoki
3.gordoninsetteriSilent North Past And The Present, om. Löija Riina, Oulu
4.bourbonnaisinseisojaCanine Dollaloddi, om. Viinikka Marjo, Kauhava
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Bernardi Serena
1.lagotto romagnoloBazolo Orsino Unico Amore, om. Tilli Mia, Virolahti
2.kultainennoutajaGoldfellow Sweet Leaf, om. Väistö Raili & Piipponen Petra, Tohmajärvi
3.amerikancockerspanieliTruly Yours Midnight Special Date, om. Elo Tanja & Hansen Charlotte, Ylämylly
4.englanninspringerspanieliGlamorly Glamborghini, om. Hokkanen Antti, Kuivasmäki
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Romanovskaya Tatiana
1.coton de tuléarSemper Amigo Queen Of Hearts, om. Lahtinen Satu, Lahti
2.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMinivillis Classic Design, om. Julkunen Nina, Siilinjärvi
3.bichon friséWyomaers Who Needs Brakes, om. Karhu Jenni, Kouvola
4.bologneseBounien Quicksilver, om. Nieminen Erja, Nummela
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Douma Petroula-Effrossyni Richard
1.italianvinttikoiraDervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Haarala Pia & Ukura Hanna, Pattijoki
2.irlanninsusikoiraMami's Beardie Tennessee Whiskey, om. Romppanen Erja, Kuivasmäki
3.salukiSincerity Kalimantan Adair, om. Seppä Annmari, Pulp
4.venäjänvinttikoiraZatravin Gorow, om. Korhonen Emma, Myrskylä
v.2018.04.11(01)