Seinäjoki KV 28-29.10.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Jipping Gerard
1.sileäkarvainen collieClingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu, Riihimäki
2.vanhaenglanninlammaskoiraShaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Merja And Erno, Espoo
3.brienpaimenkoira / briardiKirmix Quinta De La Rosa, om. Hiekkanen Sari, Vantaa
4.australianpaimenkoiraSeventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara, Huittinen
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Lemmer Torsten
1.bokseriCalvin Klein Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne, Forssa
2.berninpaimenkoiraRiccarron Rolls Royce, om. Ylä-Mononen Satu & Suoraniemi Marjo, Jääli
3.venäjänmustaterrieriAvrora Russkiy Spetsnaz, om. Puska Mia, Tuusula
4.pyreneittenkoiraChenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia Ja Tuulia, Loimaa
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Schill Roberto
1.lakelandinterrieriBig Lady's Micro-Nemesis, om. Sirama Hanna, Espoo
2.englanninkääpiöterrieriX-Pected Dine Mites X-Factor, om. Laitinen Sari, Kajaani
3.silkkiterrieriTel Quessir Honey Trap, om. Telkkälä Saana, Tikkakoski
4.irlanninterrieriKaramell-In Mister Finland, om. Suhonen Saija, Helsinki
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Henriksson Kerstin
1.mäyräkoira, karkeakarvainenTiny Trotter's Joburg, om. Rinta-Aho Riikka & Rinta-Aho Kari-Pekka, Vimpeli
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenHuppaluuran Suvi Suloinen, om. Toppila Sinikka, Eura
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainenMagik Rainbow Radomir, om. Heinonen Jaana, Raisio
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenTiny Trotter's Afrodite, om. Hirsimäki Johanna, Helsinki
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Lehtonen Maija
1.suomenlapinkoiraPeikkovuoren Lakupekka, om. Pölönen Mia, Puuppola
2.amerikanakitaInuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna Ja Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli, Eteläinen
3.lapinporokoiraSuukkosuun Shamaani, om. Laitinen Sari, Kajaani
4.faaraokoiraNcm's All That Glitters Is Gold At Northgate, om. Ukura Hanna, Lumijoki
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Widen Lars
1.grand basset griffon vendéenMinskuhoff's Grand Olivier, om. Kunnari Eija, Porvoo
2.dalmatiankoiraMarnellin King Of Queens, om. Marttinen Heli & Romo Niina, Jyväskylä
3.rhodesiankoiraKizimbi Tikiti, om. Limnell Ursula, Espoo
4.suomenajokoiraHepakan Viking, om. Snygg Axel, Södra Vallgrund
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Widen Lars
1.spinoneFragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala Juho, Pattijoki
2.pointteriWeimpoint Naughty Wizard Of Oz, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Jääskeläinen Timo, Puponmäki
3.stabijhounSinisuven Fernando, om. Härmä Minna, Pieksämäki
4.lyhytkarvainen saksanseisojaMyräkkälän Hp Mikkei, om. Saunajoki Jarmo, Tuunajärvi
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Partanen Jari
1.lagotto romagnoloBazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo, Övermalax
2.amerikancockerspanieliVery Vigie Look At Me, om. Vartiainen Sanna, Mahlu
3.espanjanvesikoiraAquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi & Haapanen Noora, Helsinki
4.kiharakarvainen noutajaCaballus John Deere, om. Raunio Heli, Virolahti
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Urek Tatjana
1.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenMiniwin's Made In Heaven, om. Björnström-Lehtonen Nina, Porvoo
2.lhasa apsoChic Choix Dion Kassios, om. Lehto Laura & Pesonen Juuso, Varkaus
3.japanese chinOkotan X-Men, om. Maaninka Aulikki, Hammaslahti
4.bichon friséKuner's Russian Roulette, om. Ahvenlampi Henri, Jääli
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Rohlin Tomas
1.whippetC'mon Angels Face, om. Pelttari Janita & Valonen Katariina, Lammi
2.afgaaninvinttikoiraPramya Call To Fame, om. Suominen Anne-Maj, Parainen
3.skotlanninhirvikoiraLawtons Copyright Costeau, om. Gerkman-Hiltunen Susanna & Lindroos Outi & Kares Juha, Vihti
4.englanninvinttikoiraKarkati Constantinos, om. Lindqvist Viveca & Lindqvist Kari, Otalampi
v.2017.11.27(01)