Jyväskylä KV - Sunnuntai 15.10.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Jakkel Tamas
1.shetlanninlammaskoiraAmor'jade Danish Wild Card, om. Kuivala Marjo & Mäyrä Pia, Haukipudas
2.vanhaenglanninlammaskoiraShaggy Blue Bob's Undercover Girl, om. Lindahl Merja And Erno, Espoo
3.bordercollieDevils Shepherd Beautiful Secret, om. Päärnilä Tellu, Kotka
4.partacollieMemorylane Lance Charmstrong, om. Orajärvi Kaisa, Turku
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Drobnjak Darko
1.apinapinseriPepe Le Pew V. Tani Kazari, om. Cooijmans Mieke & Miodonski Lucienne, Mahlu
2.pyreneittenkoiraChenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia Ja Tuulia, Loimaa
3.venäjänmustaterrieriAvrora Russkiy Spetsnaz, om. Puska Mia, Tuusula
4.shar peiSecret Line's Maggie May, om. Markkanen Tuija, Kuru
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Feuz Elisabeth
1.skyenterrieriFinnsky Momentous, om. Stewart Elizabeth, Irlanti
2.skotlanninterrieriQuaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja, Espoo
3.amerikanstaffordshirenterrieriSkyglows Lot Better Boy, om. Metteri-Gold Kaisa, Siuntio Kk
4.walesinterrieriHigh Voltages Harry Potter, om. Eeva Elina, Vantaa
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Moilanen Markku
1.mäyräkoira, lyhytkarvainenHarizma Iz Strani Grez, om. Pershina Victoria, Venäjä
2.mäyräkoira, pitkäkarvainenNadir Senergetii Dagi-Dog, om. Toikka Katriina, Karkkila
3.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainenLekoll Bobbi Sharm Sangaree, om. Snellman Anu, Nastola
4.mäyräkoira, karkeakarvainenTaxette's Alexandria, om. Sjöblad Else, Helsinki
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Juutilainen Saija
1.siperianhuskyNimare's Baby Spice, om. Virkkunen Niina & Penttonen Veera, Iisalmi
2.karjalankarhukoiraRohmoivan Ava, om. Kärnä Maria & Ahola Maija & Ahola Rauno, Kuusamo
3.saksanpystykorva, pomeranianLinnanhaltijan Topaasi, om. Kalke Maarit & Liimatainen Jussi, Söderkulla
4.faaraokoiraNorthgate's Rock The World, om. Ukura Hanna & Ukura Kari, Lumijoki
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Nummi Erja
1.rhodesiankoiraKizimbi Tikiti, om. Limnell Ursula, Espoo
2.dalmatiankoiraLiconda's Breaking The Silence, om. Nilsson Linda, Ruotsi
3.beagleSkilos Mas Ring The Bell, om. Hotti Katri, Kaarina
4.petit basset griffon vendéenBoom Chigaco Van Tum-Tum's Vriendjes, om. Leinonen Hanna & Huikeshoven Gwen, Sauvo
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Matejcic Jasna
1.spinoneFragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala Juho, Pattijoki
2.auvergnenseisojaWildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Bergsten Kirsti & Bergsten Janette, Espoo
3.punavalkoinen irlanninsetteriRedwhitesilk Gunpowder, om. Siiro Sirke, Nokia
4.punainen irlanninsetteriCopper's The Magic Flute, om. Toikka Katriina, Karkkila
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Desserne Sylvie
1.amerikancockerspanieliVery Vigie Late Night Show, om. Huovila Pirjo & Vartiainen Sanna, Lappeenranta
2.kultainennoutajaGreenhill's Piece Of Master, om. Vainio Anu, Turenki
3.englanninspringerspanieliAdamant's Over The Moon, om. Parviainen Suvi, Karkkila
4.lagotto romagnoloWildfinn Verduzzo, om. Mäntylä Jaana, Vantaa
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Radvánszky Katalin
1.mopsiRoyalgrowl The Hope, om. Ojala Ilpo & Kyngäs Veera, Kiiminki
2.havannankoiraJatakabi's Hot Highflyer, om. Sillanpää Anni & Sillanpää Kristiina, Kangasala
3.villakoira, toyDivining Rod's Inspiration, om. Hasu Piia, Mikkeli
4.bichon friséKeymaker's Cant Get Your Eyes Off Me, om. Keinänen Elina & Martin Sirpa, Oulu
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Grünheid Jean-Louis
1.irlanninsusikoiraRiverwolf Jost Van Dyke, om. Perälä Maarit & Perälä Tomi & Lehto-Nevala Riitta, Arkkukari
2.italianvinttikoiraDervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Haarala Pia & Ukura Hanna, Pattijoki
3.salukiAziz Fazel, om. Jalkanen Stina & Jalkanen Janette, Jyväskylä
4.englanninvinttikoiraSobers Amberlee Karkati, om. Mannila Pia & Norhio-Hanski Sanna, Vantaa
v.2018.04.11(01)