Oulu KV 09-10.07.2016
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1.australianpaimenkoiraSeventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara, Huittinen
2.puli, muut väritCastlewolf Snow Tor For Rastaz, om. Sandbäck Maarit, Pietarsaari
3.sileäkarvainen collieTimonan Qiana Qinnie, om. Tikkanen Tuula, Pekola
4.lancashirenkarjakoiraDaamin Mr Benny, om. Setälä Lauriina & Kerola Janne, Oulu
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Lehkonen Harri
1.pyreneittenkoiraChenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia & Salonen Juulia, Loimaa
2.berninpaimenkoiraFridkullas Åiva, om. Mikkonen Satu, Kajaani
3.kääpiösnautseri, mustaStablemaster's Full Time Fun, om. Nurmela Eija & Nieminen John & Nurmela Eeva & Osmo, Jorvas
4.tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainenEdendane's News Flash, om. Siltavirta Marika, Kempele
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Novakova Iveta
1.jackrussellinterrieriJackobean La Scuola De' Gelosi, om. Koutuaniemi Jenni, Kirkkonummi
2.walesinterrieriHigh Voltages Givenchy, om. Kelloniemi Heini & Kelloniemi Katja & Kelloniemi Katja, Kiiminki
3.australianterrieriSurely The Thunder Rolls On, om. Bomström Mari, Kainuunkylä
4.yorkshirenterrieriRenommee Nove Kasio, om. Mitulya Luydmila, Venäjä
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Lahtovaara Riitta
1.mäyräkoira, karkeakarvainenFreckle-Face X-Files, om. Lampero Markku & Lampero Pirjo, Sastamala
2.mäyräkoira, lyhytkarvainenMikromanian Pikku Pimpula, om. Viitamäki Karoliina, Nastola
3.mäyräkoira, pitkäkarvainenSagotax Goda Guthix, om. Pekkarinen Satu, Alapitkä
4.mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainenLamark Rover, om. Lampero Markku & Lampero Pirjo, Sastamala
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Stockmari Harto
1.saksanpystykorva, pomeranianPipperoo My Treat, om. Lager Mirja, Kirkkonummi
2.siperianhuskyArctic Power Lollipop Bling, om. Worrsjö Katarina & Montén Saana, Ruotsi
3.harmaa norjanhirvikoiraKarsikonsalmen Wertti, om. Tuoriniemi Pasi, Pyhäsalmi
4.saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskeaHulmukan Hertta, om. Toroi Kati, Hiltulanlahti
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Stockmari Harto
1.suomenajokoiraSatumeren Madonna, om. Mikkonen Emma, Heinävesi
2.dalmatiankoiraLiconda's Amazingstar, om. Nilsson Linda, Ruotsi
3.beagleTaivaltajan Brutus, om. Kangas Jouni & Kangas Seija & Kangas Toivo, Kello
4.rhodesiankoiraTambika's Number One Diata, om. Haakonsen Annie Charlotte, Norja
FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Mattila Paavo
1.spinoneFragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia, Pattijoki
2.bretoniRiekkoalbuksen Enzo, om. Jokelainen Kimmo & Jokelainen Marja-Liisa, Ii
3.lyhytkarvainen saksanseisojaMetsosuon Hilla, om. Kivilahti Sirpa, Hetejärvi
4.pointteriKinnike Bernadotte, om. Kyrönkari Heli, Vantaa
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Assenmacher-Feyel Hassi
1.amerikancockerspanieliStatesman The Kingmaker, om. Paulsen Vibeke, Norja
2.englanninspringerspanieliAdamant's Over The Moon, om. Parviainen Suvi, Somero
3.labradorinnoutajaAlexsinas Alillian, om. Holm Hanna, Kokkola
4.sileäkarvainen noutajaFlatham's Peningmåkkar Åt Cale-Bris, om. Mallfors Britt-Marie, Ruotsi
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Schill Roberto
1.bichon friséPetit Ami's Robin, om. Keinänen Elina, Oulu
2.villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinenBebella's Jewell, om. Torni Armi, Kitee
3.kiinanpalatsikoira, pekingeesiLaro Tug O War, om. Jakobsson Seija, Kokkola
4.tiibetinspanieliToyway Zat-Zuma, om. Parkkinen Heli, Oulunsalo
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Holm Marianne
1.irlanninsusikoiraRiverwolf Elysée Rosé, om. Lehto-Nevala Riitta, Mankila
2.venäjänvinttikoiraChyerdak Kashmir, om. Soete Deborah & Rogiers Annie, Belgia
3.salukiAziz Ehsan, om. Tolonen Ulla-Maija, Kajaani
4.englanninvinttikoiraFionn Clann Iocaste, om. Valkapää Kari & Karppinen Johanna, Kemiö
v.2017.11.27(01)