Näyttelyn nimi: | Newfoundlandinkoira |
Aika ja paikka: | 01.05.2025, Espoo |
| Marketan puisto |
Järjestäjä: | SUOMEN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYS RY |
|
ERIKOISNÄYTTELY 1.5.2025 ESPOO
Marketanpuisto, Espoo. Newfoundlandinkoira, myös pennut (5- alle 7 kk & 7- alle 9 kk)
ja jälkeläisluokka. Järj. Suomen Newfoundlandinkoirayhdistys Ry. Arv. alkaa klo 12. Ilm.
14.4. menn. http://www.showlink.fi > ilmoittaudu näyttelyyn tai
nf.erikoisnayttely2025@gmail.com
https://www.kennelliitto.fi/lomakkeet/ilmoittautumislomake-nayttelyyn-0. Tied.
nf.erikoisnayttely2025@gmail.com. Ilm.maksu SNY:n jäsenet 55 €, saman om. 2. koira jne
30 €, pennut 30 €, veteraanit 15 €, veteraanit yli 10 v. ilmaiseksi. Ei- jäsen: 65 €,
pennut 35 € veteraanit 20 € yli 10 v. veteraanit 10 € ( Ei-jäsenet ilmoittautuminen vain
Kennelliiton lomakkeella spostitse. Ensimmäisen koiran ilmoittautumismaksu sisältää
Vappubrunssin. Tili NF- erikoisnäyttely 2025: FI67 5228 1720 0353 05 viite: 8206.
|
HUOM! Palvelumaksu 3,50€ / ilmoittautuminen.
|
Ilmoittautumisehdot
Tämä ilmoittautuminen on sitova. Tällä sopimuksella ilmoittaudun Kennelliiton myöntämään tapahtumaan ja olen oikeutettu sen mukaisiin palveluihin sopimuksen mukaiseen hintaan. Vakuutan, että ilmoittamani koira on rokotettu ja tunnistusmerkitty voimassa olevien määräysten mukaisesti.
Sitoudun noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttely- ja antidopingsääntöjä sekä niitä täydentäviä ohjeita. Suostun siihen, että Kennelliitto ja rotuyhdistykset saavat julkaista koirani saaman arvostelun.
Ilmoittautumismaksun palauttaminen Suomen Kennelliiton näyttelysääntöjen mukaisesti
Ilmoittautumismaksu palautetaan näytteilleasettajan niin halutessa, jos- näyttely peruutetaan muusta kuin force majeure -syystä
- ilmoittautuminen peruutetaan tuomarimuutoksen vuoksi, ellei näyttelytoimikunta ole etukäteen ennen ensimmäisen ilmoittautumisajan päättymistä ilmoittanut rodulle varatuomaria
- näyttelyyn ilmoitetun koiran kasvattaja kutsutaan kyseisen rodun tuomariksi tai näyttelyyn ilmoitetun koiran omistaja kutsutaan kyseiseen näyttelyyn tuomariksi ilmoittautumisajan päätyttyä
Näyttelytoimikunnalla on oikeus periä ilmoittautumismaksun palauttamisesta aiheutuvat pankki- ja käsittelykulut.
Pentunäyttelyiden järjestämisohjeen mukaan ilmoittautumismaksua ei palauteta tuomarimuutoksen vuoksi.
Kuluttajansuojalaki vaatii alla olevan lakitekstin esilläolon kaikissa etämyyntiä harjoittavissa palveluissa – siitäkin huolimatta, että se ei koske koiranäyttelyn ilmoittautumisen peruuttamista!
Kuluttajansuojalain mukainen peruuttamisoikeus tavaran tai palvelun ostossa verkkokaupasta
Jos haluat perua tekemäsi verkkokauppaostoksen, sinun on ilmoitettava siitä selkeällä tavalla viimeistään 14 päivän kuluessa tavaran vastaanottamisesta tai sopimuksen tekemisestä.
Sinulla ei ole näyttelypalvelun peruuttamisoikeutta, koska:
- sopimus koskee vapaa-ajanpalvelua ja se toteutetaan määrättynä ajankohtana tai määrätyn ajan kuluessa
- olet tilannut palvelun, joka suoritetaan kokonaan peruuttamisaikana pyynnöstäsi
- jos perut sopimuksen palvelun alkamisen jälkeen, sinun on maksettava kohtuullinen korvaus niistä kuluista, joita palvelun tarjoajalle on jo ehtinyt syntyä
Liitteen sallittu maksimikoko on 4 Mt. Sallittuja tiedostomuotoja ovat jpg, png, pdf, tiff/tif, doc/docx
Ok